Një aksident i rëndë ka ndodhur në Suedi, informon Shtegu.com. Aksidenti dramatik ka ndodhur në ishullin suedez Hisingen afër Goteborgut. Me këtë rast 50 pasagjerë janë evakuuar, ndërsa tre persona janë plagosur lehtë.

Aksidenti ndodhi në orën 07:39 të mëngjesit me kohën lokale, në një mbikalim midis Lillhagen dhe Gunnestorp.