Per momentin është duke u luajtur ndeshja në mes Lincoln City dhe FC Liverpool në kuadër të kupës angleze. Mysafirët të parët erdhën në avantazh pas një goli të mrekullueshëm nga Xherdan Shaqiri, në minutën 9`, informon Shtegu.com. Për më tepër, ndiqeni videon e golit të Xherdanit.