Të premten, Ava Max (26) do të publikojë albumin e saj debutues. Gazeta “20 Minuten” ka bërë një video bisedë me këngëtaren e pop-it amerikan dhe bisedoi për modelin e saj të flokëve dhe prejardhjen e saj shqiptare

Ava Max ka më shumë se 3.5 milionë ndjekës në YouTube. Me këngët “Sëeet & Psycho” dhe “Kings & Queens” 26-vjeçarja ka pushtuar top listat në të gjithë botën. Ajo ishte në krye të top listave të Britanisë së Madhe për katër javë dhe ka mbi 32 milionë dëgjues në muaj në Spotify.

Albumi i saj debutues “Heaven & Hell” do të dalë të premten, informon Shtegu.com. Në album, Ava jo vetëm që adreson anën me diell të jetës në këngët dance-pop. “Çdo ditë është një udhëtim me rrëshqitës”, thotë këngëtarja. Këtë ndryshim të ndjenjave, ajo e përpunoi në albumin e saj të ri.

Ava është e lumtur të pranojë që është paksa e çmendur dhe e thekson atë me modelin e saj të modës. “Është paksa shumë e çmendur”, ishte reagimi i parë i nënës së saj ndaj modelit të flokëve.

Pamja u krijua nga një rastësi e lumtur. Pasi Ava e futi biskotën në furrë, asaj i lindi ideja për t’i dhënë vetes një model të ri flokësh. Por për shkak se biskotat filluan të kundërmonin me dyshim, ajo vrapoi në kuzhinë ndërsa ishte duke prerë flokët. “Kur pashë modelin e çmendur gjysmë të gjatë në pasqyrën e furrës, e dija se do të ishte stili im signature”. Biskotat ishin djegur, por lindi modeli i ri i Ava.

Gazeta ka biseduar me Ava edhe për modelin e saj të flokëve dhe suksesin e muzikantëve shqiptarë – pikërisht në krye të videos.

Intervistën e saj mund ta ndiqni duke shtypur këtu:

https://www.20min.ch/story/ava-max-warum-sind-albanische-popstars-so-erfolgreich-527731665497