Një person 32-vjeçar dyshohet se ka vrarë ish-partneren e tij për arsye ende të pashpjegueshme. Gjatë një kontrolli trafiku afër Minfeld (rrethi i Germersheim) natën e së shtunës, policia gjermane zbuloi gruan e vdekur 33-vjeçare nga Landau në ulësen e pasagjerëve të një makine, siç raportohet nga selia e policisë Rheinpfalz, transmeton Shtegu.com.

Vozitësi në dorë ka mbajtur një armë zjarri, të cilën më pas e ka hedhur. Autori i dyshuar nga Kosova u arrestua nën dyshimin urgjent dhe është dërguar në paraburgim. Komisioni për krime të rënda është duke hetuar rastin. Motivi dhe rrjedha e saktë e krimit fillimisht janë të paqarta.