Në një qendër tregtare në Tajlanadën Verilindore, një ushtar ka hapur zjarr mbi kalimtarë të pafajshëm.

Sipas disa raporteve të mediave, sulmuesi thuhet se ka hapur zjarr pranë një qendre tregtare.

Gjatë të shtunës, një ushtar ka vrarë shumë persona në Tajlandën Verilindore, kanë thënë nga policia tajlandeze. Ushtari ka qëlluar mbi viktimat e pafajshme me një pushkë automatike, e cila rezultoi në “shumë lëndime dhe vdekje”, tha një zëdhënës i policisë për agjencinë e lajmeve AFP, transmeton Shtegu.com. Mediat lokale raportojnë për së paku dymbëdhjetë të vdekur.

Sipas, “Bangkok Post”, sulmuesi dyshohet të jetë Jakrapath Thomma.