Lideri i ASH-së Ziadin Sela ishte sonte i ftuar në TV21 në emision Click Plus, ku u debatua për aktualitetin e situatën politike, si dhe hapat që do të ndërmerr ASH si parti opozitare ditëve në vazhdim.

Pjesë e debatit ishin edhe analisti Visar Ademi si dhe gazetari Naser Selmani.

Ziadin Sela mes tjerash ka deklaruar se si qytetarë e meritojmë çeljen e negociatave mes BE dhe RMV, por si qeveri jo sepse kjo qeveri është e mbushur me skandale.