Një rënie drastike e temperaturave pritet që të ndodh nga dita e enjte pasiqë do të ketë kushte për të rreshura të mëdha të shiut, bubullima dhe erë e fuqishme ku pritet të shfaqet cikloni Karmen që nga e enjtja pasdite si dhe gjatë ditës e natës së të premtes./ina