2019-09-07
 

Koalicioni AAK-PSD ka dorëzuar listën për deputetë të cilës i prinë Ramush Haradinaj, i nominuar edhe për postin e kryeministrit, nëse kjo parti do të fitojë zgjedhjet e 6 tetorit.
Pas Haradinaj, radhitet Visar Ymeri ish-kryetari i Vetëvendosjes, ndërsa tani pjesë e PSD-së, e treta është Magbule Shkodra, më pas vijojnë Burim Ramadani, Anton Berisha, Shqipe Pantina, Muhamet Kelmendi, Dukagjin Gorani. Në fund të listës është Shpend Ahmeti, ndërsa në brendi janë edhe emrat e Dardan Molliqaj dhe ish-deputetëve të PSD-së. Pjesë e listës është edhe veterania e politikës Kaqushe Jashari, e cila ishte ish-kryetare e PSD-së. Ja lista e plotë e AAK-PSD, që nesër publikohet zyrtarisht në ora 19.00 në Pallatin e Rinisë në Prishtinë.(INA)