Dy persona kanë mbetur të plagosur gjatë të shtënave në një dasmë në Tetovë në orët e vona të mbrëmjes së sontme. Mësohet se njëri nga të plagosurit është dërguar në Qendrën Emergjente në Shkup për shkak të plagëve seroze.

Gjithashtu burimet flasin se njëri nga të plagosurit është i biri i deputetit të BDI-së Xhevat Ademi.

Policia ka dalë menjëherë në vendi e ngjarjes dhe po e heton rastin ndërkohë ende nuk është e qartë se nga kush janë plagosur të rinjtë pasi në dasmë është shtënë me armë zjarri nga më shumë persona. /Shenja