Ka kohë nuk ka sjell ndonjë këngë të re para fansave, por po vazhdon të jetë aktiv në industrinë muzikore.

 

Bëhet fjalë për Bertan Asllani, i cili jeton dhe vepron tash e sa kohë në shtetin turk.

Në këtë të fundit, shkupjani është i angazhuar me projekte filmike dhe në seriale të ndryshme televizive.

Tash së fundi është angazhuar në një ndër serialet më të shikuara në Turqi, “Kimse Bilmez”, por jo si aktor me ndonjë rol filmik./INA