I indinjuar me kryeminsitrin kosovar, me sjelljen e tij të papërvojë, gazetari sportiv i të përditshmes “Lajm” nga Maqedonia, Reshat Ibrahimi, nuk ka mundur të përmbahet dot pa e shfryrë mllefin ndaj reagimeve të kryeministrit kosovar. Ja se çka shkruan ai në profilin e tij në Fcaebook:
Ne stadiumin e Brukselit, Aleksandar Vucic dribloi Isa Mustafen!
Ne stadiumin e Brukselit sot jane takuar ekipi i Dacicit (Serbia) dhe i Mustafes (Kosova). Ende para se me fillue loja, Mustafa pranon autogol, dhe kuptohet ne fund humbja ka qene e paevitueshme. Nuk eshte puna vec mu gezue perse takohesh me ekip te fort, por edhe me u mundue me e fitue. Ne deklaratat e tyre pas ndeshjes Isa mezi ka prit me i ndrrue fanellat me Vucicin, i paska fol edhe serbisht, por Vucici e ka driblue, i ka fol anglisht. Dhe, per fat te keq Isa ka mbet me “gishta ne goje”!