Ballina all Pas 17 banesave të premtuara Halil Kastrati ka edhe një risi!

Pas 17 banesave të premtuara Halil Kastrati ka edhe një risi!

34
0

02.02.2019

Ditë më parë në emision OXYGEN ka qenë i ftuar humanisti Halil Kastrati i cili tha që për nder të përvjetorit të pavarësisë së Kosovës do të dhurohen 17 banesa për familjet në nevojë dhe njëkohsisht ai trgoi edhe për ëndrën e tij duke cituar se ka sinjale pozitive për realizimin e projektit.

Sigurisht që ky lajm ka gëzuar njerëzit të cilët do të jenë përfitues të këtyre banesave.

Por pas këtyre ndihmave që u ofron nevojtarve duket që Halil Kastrati se ka ndërmend të ndalet këtu!

Ai përmes një postimi të bërë në rrjete sociale ka treguar që shumë shpejt do të hap edhe një zyre tjetër të shoqatës “Jetimat e Ballkanit”.

Rikujtojmë që Halil Kastrati tashmë është kthyer në një nga figurat më të dashura shqiptare. /tvkoha.tv/