20:24:32                 2018-01-31

 

 

 

Mbrojtësi i krahut të majtë Besir Demiri, ka luajtur sot ndeshjen e parë të plotë që nga arritja e tij tek ukrainasit e Mairupol. Ai në ndeshjen me skuadrën e Rabotnickit ishte në fushë që nga minuta e parë deri në atë të fundit. Klubi ukrainas në raportin nga kjo ndeshje e cila u mbyll me barazimin 1:1, në minutën e 65 të saj ka pasur një goditje e cila ka përfunduar mbi portën e shkupjanëve.

Do shkoj hap pas hapi dhe nuk do ngutem. Akomodimi ne ekip po kalon shum mire. keshtu ndoshta edhe nuk kisha parashikuar qe do ec. Nevojitet te punoj sipas plan porgramit qe kam mare dhe sa me shum kohe te jem ne fushe. Ne kete menyre do ia dal te arsyetoj angazhimin tim. – tha Demiri për veb faqen e Alsat-M.

Kjo ishte ndeshja e tije tretë e luajtur në këto përgatitje që skuadra e tij e re po i zhvillon në Antali të Turqisë. (S.V.A) (TV AlsatM)