Aksidenti me Ferrarin: 500 000 franga dëm

48 Lexime

Të shtunën një banor i Zugut në Zvicër është aksidentuar në autostradën A2. Ai u dërgua në spital me lëndime mesatare

Një banor i Zugut ishte duke vozitur në veri në autostradën A2 pak para orës 19:50 të së shtunës në mbrëmje kur humbi kontrollin e Ferrari Superfast GTS pak përpara Silenen dhe u përplas me parmakun e djathtë. Vetura u hodh në barrierën qendrore dhe më në fund ndaloi në mes të rrugës.

Nga aksidenti drejtuesi i mjetit ka pësuar lëndime të lehta trupore, transmeton protali Shtegu. Ai duhej të dërgohej në spital me ambulancë. Siç njoftoi policia kantonale e Urit të dielën, vetura pësoi dëm në një shumë të përgjithshme prej rreth 500 000 frangash. Ferrari Superfast GTS të këtij lloji janë vetëm rreth 500 ekzemplarë në mbarë botën.

Gjithashtu, në objektet e transportit ka pasur dëme materiale rreth 20 mijë franga.

Autostrada u mbyll për dy orë e 20 minuta, ndërsa vendi i aksidentit u pastrua nga mbeturinat.