107 Lexime

HISTORIKE: Leverkuseni dhe Xhaka kampionë të pamposhtur


Ata janë të pamposhturit! Kampionët gjermanë të sezonit 2023/2024, Bayer 04 Leverkusen, fituan 2-1 kundër Augsburgut në ndeshjen e fundit të Bundesligës të sezonit. Dhe për këtë arsye mbetet i pamposhtur...

78 Lexime

Zviceranët po e shmangin plazhin dhe Mesdheun në verë


Për pushimet e tyre, zviceranët po zgjedhin gjithnjë e më shumë pranverën dhe vjeshtën. Biznesi i pushimeve verore është në rënie. Vapa po bëhet gjithnjë e më shumë një zhgënjim pushimesh...