74 Lexime

Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen: “Fanellat më të kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria”


Kampionati Europian i futbollit po afrohet dhe bashkë me të edhe pritjet e tifozëve. Faza e nxehtë tani fillon për shitësin e fanellave Alessandro Barnetta: Ai ka një depo të plotë...

71 Lexime

Eksplodim në Düsseldorf të Gjermanisë, tre të vdekur, 16 të plagosur


Tmerr nga zjarri në Dyseldorf! Tre persona kanë humbur jetën, të paktën 16 janë plagosur, dy prej të cilëve janë në rrezik për jetën Natën e së mërkurës në të enjte,...

72 Lexime

Granit Xhaka është lojtari i dytë më me ndikim në botë


Që nga transferimi te Bayer Leverkuseni, Granit Xhaka është bërë një nga lojtarët më të mirë në pozicionin e tij. Statistikat tregojnë se sa mbresëlënës performon në fushë ylli shqiptar i...

614 Lexime

Banori i Begracës gjen një portofol me shumë para dhe ia kthen pronarit


Reshat Gashi (42) nga fshati Begracë i Komunës së Kaçanikut, ka bërë një gjest mjaft human pasi duke u kthyer nga puna, ka gjetur një portofol me dokumente dhe një shumë...