63 Lexime

Gazeta austriake shkruan për Menduhin, berberin më të vjetër në Shkup


Vendi ballkanik sot është ende një informacion i brendshëm. Dhe nuk është befasuese vetëm me një nga liqenet më të vjetër në botë Sapo i afrohesh liqenit të Ohrit, të pushton...

41 Lexime

Zvicra fiton Eurovizionin me këngëtarin Nemo


E pabesueshme! Zvicra fiton ESC! Kjo është fitorja e parë në 36 vjet Në vitin 1988, Céline Dion fitoi për herë të fundit Eurovision Song Contest për Zvicrën. Tani Nemo nga...

54 Lexime

Gol i ëndrrave i Liridon Mulajt nga 30 metra (VIDEO)


Ekipi Stade-Lausanne-Ouchy fiton derbin kundër Yverdonit në Zvicër dhe (për momentin) shmang rënien në Challenge League Për Stade-Lausanne-Ouchy të shtunën në mbrëmje ishte gjithçka ose asgjë: ekipi ka nevojë për një...