35 Lexime

Granit Xhaka shpreson për titullin e Leverkuzenit


Një qëllim ëndrrash, një festë që i bën njerëzit të flasin dhe një mesazh të qartë. Kapiteni i Kombëtares Zvicerane, Granit Xhaka është në qendër të vëmendjes në Bundesligë me Bayer...

39 Lexime

Të rraskapitur, zviceranët shkojnë gjithnjë e më shumë në pushim mjekësor


Një e treta e popullsisë së punës e konsideron vetveten „të rraskapitur emocionalisht“. Përqindja e punonjësve në pushim mjekësor për arsye të shëndetit mendor në SME-të zvicerane vazhdon të rritet dhe...

316 Lexime

Jo vetëm në Kosovë, por Zana Berisha kërcënonte dhe shantazhonte edhe në Shqipëri


Zana Berisha, ish-missi i përfshirë në një sërë skandalesh me sfond rozë, vazhdon të jetë në hetim në Kosovë për shkak të shantazheve me qëllim zhvatje që ushtron ndaj ish-partnerëve të...