45 Lexime

Dy shtetas kosovarë kanë plagosur rëndë dy vëllezër me thikë për shkak të një grindjeje familjare


Sulm me thikë për shkak të mosmarrëveshjes familjare: të plagosur burri dhe vëllai Dy të akuzuarit janë xhaxhai dhe kushëriri i një gruaje nga Winterthuri në Zvicër, e cila pësoi dhunë...

85 Lexime

Shtetasi i Maqedonisë së Veriut vret bashkëshorten në Gjermani


Mbrëmjen e djeshme rreth orës 19:00 ka ndodhur një vrasje në të cilën dyshohet se është vrarë një 41-vjeçare nga bashkëshorti i saj. Burri u arrestua atë mbrëmje në zonën Hattinger...

56 Lexime

Në të ardhmen, Coopi do të shesë perime nga Shqipëria


Gjiganti zviceran tregtar Coop planifikon të zgjerojë dërgesat e saj të perimeve dhe frutave për të përfshirë produktet shqiptare. Drejtori i Përgjithshëm Philipp Wyss thotë se kontratat me prodhuesit shqiptarë duhet...