63 Lexime

Pengmarrja në një tren në Zvicër përfundon me vrasjen e autorit


Në Kantonin Vaud të Zvicrës, të enjten në mbrëmje rreth orës 18:30 është shkaktuar një dramë në një tren rajonal midis Yverdon dhe Sainte-Croix: Një shtetas 32-vjeçar iranian i armatosur me...

50 Lexime

Aksident i vozitësit të kamionit nga RMV në Gjermani, lëndohet një fëmijë


Pasditen e së enjtes rreth orës 16:10, një fëmijë nga Gelsenkircheni i Gjermanisë, është lënduar lehtë në një aksident në Rapportstrasse Një shofer kamioni 47-vjeçar nga Maqedonia e Veriut, ka vozitur...

38 Lexime

Bageristi nga Kosova lëndon rëndë një person në Austri


Më 9 shkurt 2024 rreth orës 06:00, në një kompani në komunën e Ennsit në Austri, ka ndodhur një aksident i rëndë pune Për arsye ende të panjohura, aty është rrëzuar...

62 Lexime

Gjysmë tonelate kokainë në Nespresso të Zvicrës: Arrestohen dy shqiptarë të dyshuar


Dy shqiptarë janë arrestuar në Itali në kuadër të hetimit për kokainën që u sekuestrua në një fabrikë kafeje zvicerane në vitin 2022 Në maj të vitit 2022, Policia Kantonale e...