91 Lexime

Tramvaji del nga binarët në Bernë, shkaktohet tollovi e madhe


Mëngjesin e së enjtes, një tramvaj ka dalur nga binarët në sheshin Kornhausplatz në Bernë të Zvicrës. Një pasagjer ka mbetur i plagosur lehtë. Në transportin publik u shkaktuan ndërprerje të...

61 Lexime

Dafalgani në Zvicër tani do t’ju kushtojë dy herë më shumë


Ilaçi i famshëm kundër dhimbjeve ndryshoi paketimin dhe u quajt Dafalgan Dolo. Dhe kur bëhet një ndryshim në paketim, bëhet ndryshim edhe në çmim. Ilaçi tani kushton dy herë më shumë...

51 Lexime

„Burek King“ i shqiptarëve nga Zvicra therë në sy për „Burger King“


„Burek King“ i Fatmir Mehmedit dhe Bekim Limanit po ia del më mirë se kurrë. Por gjiganti amerikan Burger King vazhdon të përpiqet t’ua vështirësojë jetën. Të dy vazhdojnë rastin më...