SPORT articles

Ekipi zviceran i brengosur pas largimit të trajnerit shqiptar, Sokol Maliqi

Ekipi zviceran i brengosur pas largimit të trajnerit shqiptar, Sokol Maliqi

16:11:04                2017-12-12       Largimi befasues i trajnerit shqiptar Sokol Maliqi nga FC Gossau i Zvicrës, ka lënë zbrazëtirë të madhe në ekip dhe tani mbrëmjen e së hënës është prezantuar para ekipit futbollistik FC Uzwil.   Shqiptari 36-vjeçar, si arsye për largimin e tij e ka cekur

Faton Salihu – krenaria e shqiptarève në Maqedoni

22:25:54                    2017-07-20             Faton Salihu para 20 viteve fitoi medaljen e vetme të artë evropiane për Maqedoninë        Sot është një ditë historike për sportin e boksit në Maqedoni, pasi ish boksieri Faton Salihu, po në këtë ditë para

Rona e vogël mezi që pret të fluturojë për të parë mëmëdhenë

21:41:17                   2017-07-17           Kjo vogëlushe shqiptare është vetëm një vjeç e gjysmë, ndërsa që tani duhet të përkujdeset që të udhëtojë për në vendlindjen e prindërve. Një akt, i cili ka prekur të gjithë mërgimtarët dhe një moment tepër emocionues. Të shpresojmë se

Futbollisti i KF Ferizaj vë në dyshim sistemin juridik gjerman

20:39:05                 2017-01-11           Historia pikëlluese e një futbollisti kosovar, ka vënë në dyshim sistemin juridik gjerman. Avdyl Haliti (30), i cili tashmë disa vite është duke luajtur futboll në Gjermani dhe është i integruar në mënyrë të shkëlqyeshme, tashmë do të largohet nga vendi.

Barazim i merituar i boksierit nga Struga, Agron Xhila

05:32:25                      2016-12-27           Në turneun tradicional „Boxing Day“ që u mbajtë në Bernë të Zvicrës, boksieri shqiptar Agron Xhila është rikthyer me sukses në ringun e boksit profesionist, duke barazuar me boksierin e njohur nga Uruguai, Jorge Rodriguez Olivera, me vendimet

Kur kujtova Prishtinën në Sarajevë mu mbushen sytë me lot!

15:09:32                   2016-12-12         Gjeneratat e vjetra nuk mund ta harrojnë periudhën e artë të viteve të 80-ta, kur klubi i futbollit Prishtina për pesë vjet rresht ishte në elitën e futbollit të shtetit që nuk ekziston më, Jugosllavia.  Sarajeva, kryeqyteti i Bosnjës, njihet që

Jakup Berisha shkëlqen me hat-trick

19:58:10              2016-09-13         Edhe më tej vazhdojnë lojërat e shkëlyeshme në sezonin e ri të pionierëve të Vardarit. Përzgjedhësit e trajnerit Todorovski e kanë shënuar edhe fitoren e katërt dhe me 12 pikë maksimale të fituara, gjenden në pozitën e liderit në tabelë. Kundësrhtar i ekipit

FC Prishtina merr kreun e tabelës pas një loje si macja me miun

22:25:45                 2016-09-07           FC Prishtina nga Berna edhe një herë i ka gëzuar simpatizantët e saj, duke shënuar fitore në derbin për kreun e tabelës dhe duke mposhtur kundërshtarin FC Lerchenfeld, me rezultat 4:2.     Gjashtë gola janë shënuar në ndeshjen kundër FC

Messi i Alpeve: Ju nuk më njihni sa duhet

19:02:44           2016-06-25           „Ne mund të arrijmë diçka më të madhe në këtë kampionat“, kishte deklaruar Xherdan Shaqiri, më heret. I zgjedhur si futbollisti i ndeshjes, ai nuk mundi të mos shprehë keqardhjen e tij për dështimin e Zvicrës në Euro 2016.         „Historia

Top