SPORT articles

40 milion euro, talenti shqiptar rinovon me Barcelonën

15/02/2019   Mesfushori i talentuar i Kosovës, Labinot Kabashi ka rinovuar kontratën me Barcelonën deri ë vitin 2021.   Pas këtij rinovimi Barcelona i kanë vendosur Kabashit klauzolën e lirimit me vlerë 40 milionë euro, ndërsa ajo do të rritet në 100 milionë euro, nëse lojtari arrin të bëhet pjesë e skuadrës së pare në

As Messi, as Suarez… Heroi i Barcelonës është Ter Stegen

11/02/2019   Barcelona nuk mori më shumë se një pikë në “San Mames” me Athletic Bilbaon, madje nëse katalanët nuk dolën të humbur nga kjo sfidë duhet të falënderojnë portierin Ter Stegen, që me disa pritje vendimtare nuk lejoi prekjen e rrjetës.   “Blaugranat”, të lodhur edhe nga impenjimi në Kupën e Mbretit ndaj Realit

Shkoi si dëshmitar, përfundon i arrestuar me 7 akuza

09.02.2019 Mbrojtësi i Levante, Antonio Garcia është arrestuar nga policia në një gjykatë të Spanjës, aty ku kishte shkuar të dëshmojë në lidhje me arrestimin e 6 personave të përfshirë në disa krime. I njohur me emrin Tono, 29-vjeçari është ndalur nga gjykatësi duke parë që dëshmitë e tij ishin të dyshimta dhe implikonin atë

Kosova apo Zvicra, dilema e futbollistëve shqiptarë

05.02.2019 Dilema për të përfaqësuar Kosovën në arenën ndërkombëtare apo për të luajtur me ngjyrat e Zvicrës po mundon jo pak lojtarë të moshave që janë me origjinë shqiptare. Bastien Toma dhe Florent Hadërgjonaj, dy talente të dy të lindur në Federatën helvetike janë në mëdyshje për të ardhmen e tyre pasi më parë kanë

Futbollistët e Katarit falin namazin e xhumas në stadium (Video)

02.02.2019   Kombëtarja e Katarit ka kaluar në finale të Kupës së Azisë pasi që ka mposhtur Emiratet e Bashkuara Arabe me rezultat 4-0. Golat në këtë ndeshje për Kombëtaren e Katarit i shënuan Khoukhi në minutën e 22-të, Almoez në minutën e 37-të, Al Haydos në minutën e 80-të dhe në minutat shtesë Hamid

Brenda një McLaren-i: Videoja tregon momentin kur makina kap 347 km/h

01.02.2019   Jo rrallë herë mund të vërehen në autoban makina që lëvizin me shpejtësi marramendëse. Megjithatë, ky McLaren i tipit 570S, i cili posedon ndërrues shpejtësish automatik prej 7 opsionesh, arrin të kap shpejtësinë prej 347 km/h në një autoban në Gjermani. Shpejtësia e tillë arrin të kapet për jo më pak, e as

Reagon Allegri pas disfatës turpëruese të Juventusit

​31/01/2019   Trajneri i Juventusit e ka pranuar se ai e meritoi të ndëshkohej me karton të kuq nga gjyqtari, gjatë disfatës tronditëse të skuadrës së tij kundër Atalantas. Massimiliano Allegri u detyrua ta shikonte një pjesë të ndeshjes së skuadrës së tij nga tribunat e stadiumit, kur ekipi i tij u eliminua nga Kupa

Jakup Berisha nënshkruan për Shkëndijën

11:16:51                 2019-01-30     KF Shkëndija e Tetovës, ka nënshkruar një marrëveshje me futbollistin e talentuar nga Shkupi, Jakup Berisha. Mesfushori ofenziv vjen nga rradhët e Vardarit, ndërsa pas nënshkrimit i është bashkuar ekipit në Antalia. Lidhur me këtë transfer, klubi në ueb faqen e tij ka shkruar:

‘Vajza e Artë’ e Kosovës triumfon edhe në Tel Aviv

24/01/2019   Majlinda Kelmendi e ka fituar medaljen e artë në Grand Prix në Tel Aviv   Majlinda Kelmendi ka fituar Grand Prix ‘Tel Aviv’ vetëm pas 50 sekondave. Kelmendi ka mposhtur me ‘ippon’ xhudisten izraelite, Gili Cohanen, raporton lajmi.net. Xhudistja kosovare rrëmbeu medaljen e 26 të artë në karrierën e saj. Kujtojmë se deri

Top