SHOWBIZ articles

Rikthehet Leonora Poloska

Rikthehet Leonora Poloska

Leonora Poloska do të vijë me projektin e saj të ri. Pas një shkëputje nga skena muzikore, këngëtarja ke vendosur të rikthehet. Megjithëse nuk ka dhënë detaje rreth projektit të ri, Leonora përmes profilit të saj në “Instagram” ka njoftuar se tashmë ka filluar me realizimin e videoklipit, duke publikuar edhe një fotografi nga xhirimet.

Dembel Stambolli. Si fitohen 18 000 $ shtirë?

Si fitohen 18 000 $ shtrirë? Amerikani 28 vjeqar Andrew Iwanicki  kur lexoj ne internet, se Administrata Kombëtare Aeronautike Hapësinore Amerikane (NASA) ofron 18.000 dollarë personit që do të rrij shtirë për 70 ditë të tëra, mendoj së është punë e ëndrave. Eksperimenti quhej „Bed rest study“ dhe NASA dëshironte të kuptoj se qka ndodhe

„Pasha fikun dhe ullirin“

  Keshtu fillon sureja „Tin“ e Kur’anit Fisnik, ku All-llahu i Lartësuar betohet në këto të mira dhe begati që ia dhuroi njerëzimit. Ka disa lloje të fiqve, kurse lloji më i mirë është fiku i bardhë, i cili duhet të piqet dhe të qërohet para se të hahet. Fiku (arab. Tin; lat. Ficus carica) është

Gjysmёn e jetës me kuptimin e plotë të fjalës

Pasi një çift gjerman ndahet zytarisht, ish bashkëshorti ka kërkuar nga gjykata që qё t`i jepet gjysma e pasurisë së përbashkët. I dëshpëruar tej mase, nga fakti se të gjitha i kishte blerë personalisht, ndërsa bashkëshortja ia kërkonte gjysmën, ai veproi në kuptimin e plotë fjalës !!? Pasi i „ndanë“ përgjysmë të gjitha gjërat që

Kaliforni, ankand i makinave unikate

Super-makina e kompanisë Meklaren do të vihet në ankand në Kaliforni këtë verë. Bëhet fjalë për një nga pesë super-makinat e prodhuara nga Meklareni në vitin 1998, e cila është ëndrra e shumë fansave të automobilizmit. “Kjo veturë është nga koleksioni privat i një zotëriu i cili dëshiron të mbetet anonim. Do ta shesim makinën

Maturantja që riktheu traditën shqiptare

Mbrëmja e Maturës rikthehet fuqishëm me adoleshentët në garë për të rënë në sy. Fotoja e kësaj maturanteje nga Peja, Kosova po qarkullon me shpejtësi në rrjetet sociale. Ajo është bërë nga fotografi Gentrim Shabani. Fotoja është e Shkollës së Mesme të Mjekësisë. Kuptohet se përse fotoja po bën kaq bujë. “Maturantja që riktheu traditën

3 arsye të çuditshme pse ndjeheni të fryrë

Shalqi për snack I ëmbël, freskues, largon etjen- dhe fryn barkun? Shalqi si disa fruta të tjera si mollët, dardhat dhe mangot kanë raport të lartë fruktoze ndaj glukozës (të dyja sheqere natyrale të frutave). Kjo mund të shkaktojë gazra dhe fryrje në një në tre njerëz të cilët kanë vështirësi të tresin fruktozën. Nëse

Pse Remzie Osmani e bëri këngëtar të vëllain e saj Nexhatin?

Remzie Osmani është një nga këngëtaret e muzikës popullore më e pëlqyera. S’harrohen dot këngët e saj me këngëtarin e doajenin e muzikës popullore Qamili i Vogël, me të cilin Remzia bëri e realizoi shumë këngë e klipe. Sot Remzie Osmani është më e preferuara dhe më e kërkuara këngëtare nëpër mbrëmje muzikore, por edhe nëpër

Dieta 24 ditore

Kujdes qe t’a humbesh peshen duhet fillimisht t’a kesh ate. Pra MOS E BENI DIETEN NESE NUK DONI TE HUMBISNI ME SHUME SE 8 KG.Dieta eshte kimike. Ajo bazohet ne mosperzjerjen e kategorive te ndryshme te ushqimeve si proteinave, karbohidrateve, yndyrnave, albumines etj. Ditet qe permbajne mish ne diete, nuk permbajne aspak albumine si makarona,

Kanita Suma synon “Këngën Magjike” me një baladë për nënën

Këngëtarja zëbukur nga Shkupi, Kanita Suma, vjen për publikun shqiptar me një baladë për nënën, në bashkëpunim me këngëtaren Leonora Poloska. Vogëlushja e cila u bë e njohur me kandidimin e saj në X-Factor Albania, ka zgjedhur këtë herë të garojë në një festival  përballë yjeve më të mëdha të muzikës shqiptare. “Digjem për Ty,

Top