LAJME articles

Videoklip që po zgjon gjithnjë e më shumë interes tek adhuruesit e muzikës

Videoklip që po zgjon gjithnjë e më shumë interes tek adhuruesit e muzikës

12:32:59         2018-07-25     Egzoni është një ndër artistët më të komentuar të momentit. Zhanri i muzikes pop/dance që Egzoni bën ka bërë të mundur që artisti në fjalë të ketë qindra fansa nga mbrapa. Kënga e re mban titullin “Kthehu” një këngë ritmike e cila që në momentin e parë të

APEL URGJENT DERI TE ORGANET E DREJTËSISË NË MAQEDONINË VERIORE

17:41:53                  2018-07-24   TË NGRITIM NJË PADI KOLEKTIVE   Për shkak të shpërndarjes së urrejtjes nga ana e një të vetquajturi gazetar maqedonas, me emrin Milenko Nedellkovski, kërkojmë nga organet e drejtësisë të Maqedonisë Veriore që të ndërmarrin masa përkatëse juridike penale, në mënyrë që i njëjti ta

FSHF e FFK ktheni sytë nga Karadaku

17:40:12                    2018-07-23       Në kohën kur FSHF dhe FFK kanë marr botën nën këmbë për të gjetur talent të rinj, në anën tjetër të kufirit të saj ka një rajon që quhet Karadak dhe një shkollë futbolli “Fortuna 2009” nga Hasanbegu i Shkupit, për çdo

Vlojnë gjobat ndaj mërgimtarëve në Maqedoni, shpërthejnë reagimet?!

14:51:40                 2018-07-14     Në disa komuna policia ditëve të fundit i ka vënë gjoba disa mërgimtarëve, për shkak të shkeljeve të rregullave në komunikacion. Shqetësimet për këtë i kanë paraqitur mërgimtarët duke kërkuar më shumë tolerancë dhe preventivë dhe më pak gjoba. Në përkrahje të mërgimtarëve ka

Shuhet nga aksidenti një familje nga Zvicra që erdhi për pushime

17:00:17                2018-07-08 Familja pesë anëtarëshe që u shua sot në aksidentin në Biraqë të Suharekës kishte prejardhje nga fshati Sopi, me banim në Zvicër. Gazeta Express mëson se bëhet fjalë për kryefamiljarin J.S, 32 vjeçar, këto informata janë konfirmuar nga një familjar i viktimës, raporton Gazeta Express. Udhëtimi i

Rrahje masive në Zvicër, katër të lënduar

13:57:50                2018-07-07   Gjithçka filloi me një mosmarrëveshje, pasi një veturë ishte parkuar gabimisht. Zënka më pas përfundoi me përleshje masive: Tre sulmues janë arrestuar, ndërsa katër të tjerë janë plagosur.  Një person 59-vjeçar është sulmuar mbrëmjen e së premtes në Basel, në çastin që po përpiqej të fotografonte

Ish kryetari i KF Iliria: Të tjerët kryqëzoheshin apo luteshin

12:35:35              2018-07-07       Hasan Kuçi, ish kryetari i KF Iliria, ka mbrojtur çështjen e festimit të golave me shqiponjën dykrenare të Shaqirit dhe Xhakës. Bile, vajza e tij donte të niste një fushatë për mbledhjen e fondeve për Shaqirin, Xhakën dhe Lichtsteiner.     „Shqiponja dykrenare“ ka polarizuar

Edhe një humbje e rëndë e Serbisë nga Zvicra

20:10:59                  2018-06-25     Shtëpia botërore e futbollit (FIFA) ka gjobitur kryetarin serb të Federatës së futbollit, Slavisha Kokez dhe trajnerin e tyre Mlladen Krstajiq me nga 5.000 franga zvicerane, duke i paralajëmruar se në rast të shkeljeve të ngjashme, do të pësojnë pasoja shumë më serioze.  

Policia zvicerane këshillonte që të mos valëvitet flamuri shqiptar

18:48:15                   2018-06-25     Një oficer i policisë kishte urdhëruar që flamuri shqiptar të lihej brenda në makinë. Për te ka qenë në rregull që të valëvitej flamuri zviceran. Lexuesit këtë rast e trajtojnë si racist, ndërsa policia zvicerane si shembullor.   Pas fitores së Përfaqësueses zvicerane

Përkujtohet beteja e Haraçinës

20:30:27                  2018-06-23     Nesër ( e dielë) në Haraçinë, mbahet Manifestimi përkujtimor, në kuadër të manifestimit tradicional përmes së cilit “përkujtohen Dëshmorët e Kombit”, të rënë në Betejën e Haraçinës. Homazhet si dhe manifestimi fillojnë në ora 17:00. Beteja e Haraçinës, është njëra nga betejat më të

Top