LAJME articles

Krim makabër në Zvicër, lokja 75-vjeçare therë për vdekje fëmijën shtatëvjeçar

Krim makabër në Zvicër, lokja 75-vjeçare therë për vdekje fëmijën shtatëvjeçar

17:27:03                  2019-03-21   Pasditen e së enjtes, një fëmijë shtatëvjeçar është therë me thikë në një rrugë publike Bazel dhe pas pak kohe vdes në spital. Pas këtij krimi makabër, një grua 75-vjeçare zvicerane i është dorëzuar policisë dhe e ka pranuar veprën. Më 21 mars 2019, rreth

Dëshironi të dukeni më bukur, Mimoza Lekaj i ka këshillat e duhura !

11:01:44               2019-03-21   Shqiptarja 23-vjeçare nga Cyrihu, Mimoza Lekaj, frymëzon dhjetëra mijëra pasues me këshilla për bukuri dhe styling. Në një intervistë për “20 Minuten”, ajo flet për bukurinë. “Përshëndetje njerëzi”, në këtë mënyrë, Mimoza Lekaj me vendbanim në Cyrih i mirëpret çdo ditë përcjellësit e saj. Shqiptarja 23-vjeçare

Merkel i vendos ultimatum Serbisë: Kjo është oferta e fundit

21/03/2019   Angela Merkel, kancelare e Gjermanisë ka porositur se “çështja e Kosovës duhet të zgjidhet në mënyrën që i përgjigjet Berlinit për dallim nga qëndrimi i Donalt Tramp, shkruan “Pravda” transmeton “Bota Sot”. Përderisa presidenti amerikanë Tramp dëshiron ndarje të krahinës, Gjermania ka qëndrim tjetër.   “Berlini dëshiron që çështja të zgjidhet në mënyrën

Moska e braktisë Beogradin

21.03.2019 Po të jesh rus dhe të udhëtosh në Serbi, të pushton entuziazmi: “Serbët i duan rusët!” Mikpritës, të dashur, gjuhë të ngjashme. Ky entuziazëm nuk ka të bëjë vetëm me folklorin e përditshëm, por edhe me politikën. Kishte të bënte. Deri tani. Protestat aktuale kundër Presidentit Aleksandar Vuçiç mund ta ndryshojnë këtë. Prandaj Moska

Gjeli problematik zviceran, tani në shoqëri me dy pula sharmante

21:30:29                 2019-03-20   Gjeli zviceran që po kukuriste me zë të lartë, nga Säriswili, tashmë ka gjetur një banesë të re: Ai tani po u vardiset dy pulave të bukura pranë Liqenit të Neuchatelit. Në fshatin Säriswil të Zvicrës, një gjel po kukuriste me zë të lartë dhe

Policia gjermane kthen maqedonasin me tre dokumente sllovene të rreme identifkimi

19:52:46            2019-03-20   Zyrtarët e stacionit të policisë federale gjermane në Aeroportin Karlsruhe/Baden-Baden, pasditen e së martës ia kanë refuzuar hyrjen në Gjermani një shtetasi 29-vjeçar maqedono-verior, shkruajne mediat gjermane, përcjell Shtegu.com. Megjithëse ai ishte identifikuar me pasaportën e tij të vlefshme maqedono-veriore gjatë kontrollit të policisë kufitare, zyrtarët e doganave

E plagos me thikë një person 51-vjeçar, pasi iu arratis e dashura

18:50:11              2019-03-20   Mbrëmjem e së martës, rreth orës 00:30, një shqiptar 42-vjeçar shqiptar ka sulmuar me një thikë të madhe një person 51-vjeçar, para banesës së tij, në rrugën “Korthover”, në Essen të Gjermanisë. Me sa duket sulmi i tij ishte i qëllimshëm, pasi ai e njihte partneren e

Protestë në Gjenevë për masakrën në Zelandë të Re

11:15:15                2019-03-20     Rreth 200 persona kanë demonstruar në Gjenevë kundër islamofobisë. Ata kanë kërkuar më shumë mbrojtje për institucionet e tyre kulturore dhe fetare. Disa organizata myslimane në Gjenevë, po kërkojnë një ligj kundër islamofobisë dhe mbrojtje më të mirë të institucioneve të tyre kulturore dhe fetare,

Skena të tmerrshme në Zvicër, qeni madh masakron qenin xhuxh (VIDEO)

10:56:16                    2019-03-20     Skena të tmerrshme janë zhvilluar në Ecublens të Zvicrës: Një qen amerikan “Staffordshire Terrier” ka sulmuar një langua të vogël spanjol. Pronarët ishin të pafuqishëm. Aktualisht, një video që po qarkullon në mediat sociale ka provokuar tmerr tek përcjellësit: Një vajzë e re

Top