BOTA articles

EMOCIONUESE: Studenti belg humbë jetën, familja i dhuron organet e tij

EMOCIONUESE: Studenti belg humbë jetën, familja i dhuron organet e tij

10:15:43                2016-03-26       Njëzetvjeçari Leopold Hecht, gjatë atentatit vetëvrasës në Belgjikë, kishte pësuar lëndime të rënda, të cilave nuk u kishte mbijetuar dot.       Familja e një studenti njëzetvjeçar belg, i vrarë gjatë atentatit në Bruksel, ka vendosur që të dhurojë organet e tij,

Disa sauditë shohin për herë të parë borën

09:18:15            2016-02-07     Borë dhe breshër në Arabinë Saudite, vallë a është i mundur një fenomen i tillë? Tash e 85 vite më parë nuk kishte ndodhur një rast i tillë, raporton programi informativ Al Jazeera, njofton „Shtegu.com“. Por, të enjten e kaluar Arabinë Saudite e kishin përfshirë bora

Zog apo zogëz, një vend i lirë pune për 55 mijë euro në vit

17:53:16       2016-01-11     Një sektor i shpeztarisë në Britaninë e Madhe, ka nevojë urgjente për pranimin e një punëtori i cili do të punonte në përcaktimin e gjinisë së zogjëve të pulës.     Edhe përpos pagës solide prej 55.000 euro në vit, tashmë disa vite në këtë vend pune nuk dëshiron

Fluturim ferri i Air Canada – 21 të lënduar

05:20:54       2016-01-01 Gjatë turbulencave të avionit të Air Canada, janë lënduar 21 persona. Sipas kompanisë ajrore, ngjarja ka ndodhur të mërkurën gjatë një fluturimi nga Shanghai për në Toronto. „Për udhëtarët, ky fluturim ka qenë një përvojë e hidhur“, ka deklaruar shefi i kompanisë Air Canada, Klaus Goersch. Shumica e personave janë përplasur

Llogaria e restorantit që familjen myslimane e la pa fjalë

09:31:24        2015-12-29     Ishte nata e Krishtlindjeve. Një grup i familjeve myslimane ishte ulur së bashku për darkë, në një restorant në Georgia të SHBA-ve. Ata e kërkuan llogarinë. Porsa kamarieri ua solli në tavolinë, ata mbetën gojëhapur. Në copën e letrës dikush me stilolaps e kishte shkruar: „E paguar. Gëzuar

Kryetari çek: Vala e refugjatëve është një invazion i organizuar

00:16:21       2015-12-27   Shtetet e BE-së nga Europa Lindore kishin vështirësi me pranimin e refugjatëve. Një gjë të tillë tashmë e ka konfirmuar edhe kryetari i Çekisë: Milos Zeman i ka krahasuar refugjatët me një „kalë trojan“ duke paralajmëruar për një „invazion të organizuar“. Në paraqitjen e tij për festat e fundvitit, kryetari

Nuk është barcoletë: Kërkohen pronarët e tre avionëve

Në aeroportin në Kuala Lumpur janë duke qëndruar tre avionë gjigantë dhe askush nuk e di se kujt i takojnë. Udhëheqësia e aeroportit tashmë është duke kërkuar pronarët, përmes shpalljes publike në gazetë     Vallë, kush ka mundur t`i harrojë tre avionë të llojit „Boeing 747“? Një shpallje e jashtzakonshme e aeroportit në Kuala

Algjeriani do t`i paguajë të gjitha dënimet për mbulesë me burka e niqab

Rachid Nekkaz ka të holla. Shumë të holla. Që nga viti 2011, kur Franca ndaloi mbulimin e plotë të trupit dhe fytyrës në opinion, sipërmarrësi franko-algjerian është duke i paguar dënimet për „deliktin“ e tillë. Një gjë të tillë, ky milioner dëshiron ta zbatojë edhe në Kantonin Tiçino, në Zvicër, ku kohëve të fundit u

Amerikani që nuk do ta harrojë kurrë vozitjen me një taksist mysliman

Kur amerikani Alex Malloy, pak para orës 23.00 të natës së premte kishte zbritur nga një taksi në New York, nuk kishte vërejtur asgjë të jashtzakonshme.     Pasi kishte zbritur nga taksi, vozitësi i kishte thënë „Të falemnderit“. Njëzetetrevjeçari Malloy i kishte deklaruar „Huffington Post“, se çfarë i kishte ndodhur në atë moment. Më

Pensionisti merr 2 Viagra për të shkuar me 27-vjeçaren, por…

Një pensionist britanik u trajtua për dhimbje në zemër pasi mori dy Viagra për një natë pasionante me një grua, 50 vjet më të re se ai. Berberi Ray Boddington, 74 vjeç, i mori pilulat nga një shok pasi kishte rregulluar punën me një 27-vjeçare në një pub. Por pasi mbaroi natën e pasionit, teksa

Top