Luftime nëpër rrugët e Venezuelës, gati shpërthimi i luftës civile (VIDEO)

 
 

Pamje të tjera tronditëse vijnë nga Venezuela, ku situata duket se ka përshkallëzuar në një grusht të vërtetë shteti. Kryeopozitari Guaido nisi një protestë në lagjen “bastion”, në Karakas, ku u shfaq i rrethuar nga forca me uniformë. Ai u bëri thirrje ushtrisë dhe policisë që të bashkohen me popullin.

 

Ushtarët e presidentit Maduro, ndërkohë, duken të vendosur në pozicione luftimi, nëpër ura e me armë të rënda. Gazetarët në terren raportojnë se po dëgjohen të shtëna nga të gjitha anët.

Guaido deklaroi se qeveria e ka humbur mbështetjen ushtarake, por Maduro thotë se sapo ka folur me gjeneralët, dhe i kanë garantuar mbështetje të plotë.

Alejandro Alvarez@aletweetsnews
 

Thick, black smoke rising from behind a hangar on La Carlota.

 

Embedded video

Alejandro Alvarez@aletweetsnews
 

!!! Intense clashes, a Venezuelan military vehicle just drove into a crowd of civilians on the highway. pic.twitter.com/pcSTd3TwMf

 

Embedded video

 
1,787 people are talking about this
 
 

 
Please follow and like us:
183547
Top