Holandë, gazetari jomusliman agjëroi gjatë tërë muajit të Ramazanit

                 

           Gazetari holandez Ard Schouten ka bërë një veprim për herë të parë në jetën tij duke agjëruar gjatë tërë muajit të Ramazanit edhe pse nuk është musliman. Holandezi Schouten, i cili punon si gazetar në gazetën e shquar Algemeen Dagblad Utrecht, agjëroi gjatë muajit të Ramazanit për të ndier gjendjen e njerëzve që agjërojnë dhe për ta përjetuar agjërimin vetë.

          Në një prononcim për AA, Schouten tha se dëshira për të agjëruar gjatë Ramazanit është paraqitur dy vjet më parë, kur ai, si një gazetar sportiv e ka pyetur në lidhje me agjërimin futbollistin me origjinë marokene Yassin Ayyoub i cili luan për klubin e futbollit Feyenoord./almakos              video  https://www.facebook.com/Almakos1/videos/401902597065211/?t=56

 

Please follow and like us:
235555
Top