Author Archives: E. Gashi

Vdes në aksident komunikacioni 17 vjeçarja nga Begraca e Kaçanikut, familja e fal gjakun

Vdes në aksident komunikacioni 17 vjeçarja nga Begraca e Kaçanikut, familja e fal gjakun

20:52:09               2017-05-24           Një aksident trafiku me fatalitet ka ndodhur dy ditë më parë në Kacanik, me c’rast ka humbur jetë 17 vjeçarja, Fjolla Trena. Varrimi i të ndjerës është bërë sot gjatë ditës, ku familja e saj bënë edhe një gjest shumë të madh,

U promovua libri më i ri me poezi i shkrimtares Ajla Hajdari

      20:04:47                  2017-05-23       “Shtegtim ëndrrash”, poezi shpirti me imagjinatë drithëruese       Shkup, 24 maj – Së fundmi në Shkup u promovua libri më i ri me poezi “Shtegtim ëndrrash” i shkrimtares Ajla Hajdari. Krijimi i saj më i ri letrar

REPORTAZH: Përditshmëria shqiptare në Alaskë (3)

21:30:04               2017-05-22           Një takim i mrekullueshëm dhe i paharruar, ishte ai me atdhetarin dhe veprimtarin e palodhur të cështjes kombëtare, Nijazi Musliun nga rrethina e Ferizaj. Një gjeneratë e artë e periudhës shqiptare nga trojet e Kosovës, gjeneratë e cila ka ndikuar në edukimin

REPORTAZH: Përditshmëria shqiptare në Alaskë (2)

22:47:51              2017-05-20       Donati: Waqaa (Si jeni ne Yupik gjuhen e lasht te Alaskes)   Shqiptari tjetër të cilin e takuam ishte Dr. Donati nga Prishtina. Një histori në vete dhe një shembull i vendosmërisë e këmbëngulësisë për të arritur dicka në jetë. Sapo e kishte kuptuar se

REPORTAZH: Përditshmëria shqiptare në Alaskë (1)

21:44:16                2017-05-18       Shqiptarët e Alaskës në SHBA janë të interguar mirë në jetën e këtij shteti amerikan, duke arritur suksese të mëdha në jetën shoqërore. Ndër ta ka pronarë restoranesh me famë, inxhinierë nafte, pilotë, mësues, hotelierë, taksistë e sportisë të njohur, shumica e të

Koreja Veriore me dekret: I ndalohet hyrja Kim Mehmetit

15:31:41                       2017-05-06         Kim Mehmetit i ndalohet hyrja rreptësisht në Korenë e Veriut Sipas medieve të huaja, para pak kohësh në Korenë e Veriut është arrestuar një shtetas amerikan. Sipas Agjencisë telegrafike jugkoreane, një shtetas amerikan me emrin Kim është arrestuar në

MK Karagaq ju ofron jetë të rehatshme edhe në Zvicër

14:43:53                  2017-05-06               Tash e disa vite, sipërmarrja “Mobile Karagaq” nga Peja është duke ecur me hapa të vrullshëm drejt majave të suksesit. E themeluar para disa viteve nga vëllezërit Zeqiri, ajo ka arritur të krijojë një traditë të begatshme tek

Top