Author Archives: admin

“Blick”-u e tepron, shan në gjuhën shqipe

“Blick”-u e tepron, shan në gjuhën shqipe

13:24:34               2019-02-20     Ushtarët zviceranë me prejardhje shqiptare pozojnë me një flamur shqiptar. Facebook-u eksplodon dhe vërshohet nga komentet. Përpos indinjatës apo përgëzimeve, ka pasur edhe regime të këndshme. Mirëpo, si duket, e përditshmja zvicerane “Blick”, e tepron me humorin e saj, duke publikuar një foto me ish

Erdogan: Turqia harxhoi mbi 37 miliardë dollarë për refugjatët

20.02.2019 Ankara, 20 shkurt – Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan deklaroi se Turqia nuk do të mundet vetë të ballafaqohet me valën e re eventuale të refugjatëve. Në fjalimin e Konferencës së gjashtë ministrore në kuadër të procesit të Budapestit në Stamboll, ai vlerësoi se ndërtimi i mureve të larta me tela me gjemba nuk

Isuf Gashi i njohur si Baca ftohet nga Specialja në Prishtinë

20.02.2019 Isuf Gashi i njohur nga ana e Rahovecit si me nofkën Baca i Madh, ftohet për intervistim nga Gjykata Speciale, transmeton Gazeta Metro. Luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), invalid dhe veteran i luftës Isuf Gashi, të mërkurën është intervistuar nga Gjykata Speciale, rreth orës 09:30, në Prishtinë, e cila ende është duke

Arrestohet avokati që zbuloi rastin e abuzimit të 16 vjeçares në Drenas

20.02.2019 Arrestohet avokati Gazmend Halilaj, i cili dy javë më parë kishte zbuluar abuzimin seksual të 16 vjeçares nga Drenasi. Halilaj ka shkruar në Facebook se kjo ka ndodhur pasi që ka raportuar edhe një skandal tjetër në Inspektoriat policor të Kosovës. Ai po pretendon se është arrestuar për shkak të zbulimit të rastit, ndërkohë

Thaçi: Nëse këtë vit nuk arrijmë marrëveshje me Serbinë, do ta destabilizojmë rajonin

20.02.2019 Prishtinë, 20 shkurt – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi deklaroi sot se dialogu me Serbinë është i pashmangshëm dhe se është “koha të lihen anash armiqësitë, të cilat shkaktuan tragjedi në Kosovë”, njofton korrespondenti i MIA-s nga Prishtina. Thaçi deklaratën e dha në konferencën me temë “Zëri i popullit për ‘finalen e madhe’ midis Kosovës

Pamja lesbike e Shqipërisë

21:11:27                 2019-02-19     Në momentin që Xheni Karaj është angazhuar spontanisht në televizion për homoseksualët dhe lesbiket, ajo është bërë e njohur në Shqipëri. Shpesh është sulmuar – por gjithashtu eështë bërë e njohur. Xheni Karajt iu dashtën vetëm disa fjali në maj të vitit 2012, për

Libër i ri francez për nder të Ditës së Pavarësisë së Kosovës

15:56:33                 2019-02-19       Në kuadër të Ditës së Pavarësisë, nga Shtëpia botuese Beqir Musliu si dhuratë vjen një libër nga një shkrimtar francez. Bëhet fjalë për shkrimtarin francez, Jean-Yves Carlen, me librin e tij “Tregime të Kosovës” në të cilën janë përmbledhur tetë novela. Autori francez,

Dënime të rënda për trafikantët shqiptarë në Francë

15:33:57                  2019-02-19     Shtatë shtetas shqiptarë janë dënuar javën e kaluar në Annecy të Francës, për trafikim të lëndëve narkotike. Atyre iu është shqiptuar dënim prej deri në nëntë vite burg, shkruajnë mediat franceze, përcjell Shtegu.com. Për të evituar arratosjet e mundshme, Gjykata e Annecyt ka qenë

Ja përse Shaqa u largua nga FC Bayern me të cilin do të takohet sonte

12:57:44                2019-02-19     Xherdan Shaqirin (27) me Liverpoolin, mbrëmjen e së martës e pret dueli kryesor në Ligën e kampionëve me Bayern Munchen (ora 21.00). Por, përse ai e la rekorderin gjerman të titujve? Gazeta “Blick” ka treguar prapavijën e largimit të tij në vitin 2015, përcjell Shtegu.com.

Top