Author Archives: admin

Shefi e denoncon për trikon e vjedhur, policia zbulon detaje më të rënda

Shefi e denoncon për trikon e vjedhur, policia zbulon detaje më të rënda

19:45:30                2018-08-11     Një shtetas 27-vjeçar shqiptar, të mërkurën është dënuar nga Gjykata Penale e Annecyt në Francë, për trafikimin e heroinës. Ai ishte denoncuar nga menaxheri i një hoteli në Argonay, i cili e kishte njohur një triko të vjedhur në shpinën e një „klienti“ të shqiptarit.

URIME 727 VJETORI I PAVARËSISË ZVICËR

11:45:03                   2018-08-01     Veprimtari i njohur për çështjen shqiptare në Zvicër dhe më gjerë, aktivisti Haki Latifi ka uruar shtetin e Zvicrës për përvjetorin e saj të 727-të, me një postim emocional. Ja edhe postimi i tij i plotë i huazuar nga profili i tij në

Jahiu: Edhe 2/3 e shumicës ndikojnë në numrin e administratës publike

14:34:38                       2018-07-29     Intervistë me Jahi Jahiun, sekretar shtetëror i Ministrisë së Shoqërisë Informatike dhe Administratës Publike në kuadër të projektit „Dhimbjet fëmijërore të demokracisë“, i realizuar nga OJQ AGTIS. OTV Prilep   ЈАХИ ЈАХИУ: Дури и 2/3 мнозинство влијае на бројот на јавната администрација

Osmani: Reformat s’janë iluzion, në BE në 2025 (VIDEO)

14:08:26                    2018-07-29     Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani thotë se themelet e reformave ekzistojnë dhe tani vetëm duhet të realizohen. Osmani në intervistë shprehet se BDI-ja i futi shqiptarët në sistem, ndërsa Maqedoninë e futi në sistemin euroatlantik. Zëvendëskryeministri Osmani tregon se sa para ka

APEL URGJENT DERI TE ORGANET E DREJTËSISË NË MAQEDONINË VERIORE

17:41:53                  2018-07-24   TË NGRITIM NJË PADI KOLEKTIVE   Për shkak të shpërndarjes së urrejtjes nga ana e një të vetquajturi gazetar maqedonas, me emrin Milenko Nedellkovski, kërkojmë nga organet e drejtësisë të Maqedonisë Veriore që të ndërmarrin masa përkatëse juridike penale, në mënyrë që i njëjti ta

FSHF e FFK ktheni sytë nga Karadaku

17:40:12                    2018-07-23       Në kohën kur FSHF dhe FFK kanë marr botën nën këmbë për të gjetur talent të rinj, në anën tjetër të kufirit të saj ka një rajon që quhet Karadak dhe një shkollë futbolli “Fortuna 2009” nga Hasanbegu i Shkupit, për çdo

Vlojnë gjobat ndaj mërgimtarëve në Maqedoni, shpërthejnë reagimet?!

14:51:40                 2018-07-14     Në disa komuna policia ditëve të fundit i ka vënë gjoba disa mërgimtarëve, për shkak të shkeljeve të rregullave në komunikacion. Shqetësimet për këtë i kanë paraqitur mërgimtarët duke kërkuar më shumë tolerancë dhe preventivë dhe më pak gjoba. Në përkrahje të mërgimtarëve ka

Shuhet nga aksidenti një familje nga Zvicra që erdhi për pushime

17:00:17                2018-07-08 Familja pesë anëtarëshe që u shua sot në aksidentin në Biraqë të Suharekës kishte prejardhje nga fshati Sopi, me banim në Zvicër. Gazeta Express mëson se bëhet fjalë për kryefamiljarin J.S, 32 vjeçar, këto informata janë konfirmuar nga një familjar i viktimës, raporton Gazeta Express. Udhëtimi i

Rrahje masive në Zvicër, katër të lënduar

13:57:50                2018-07-07   Gjithçka filloi me një mosmarrëveshje, pasi një veturë ishte parkuar gabimisht. Zënka më pas përfundoi me përleshje masive: Tre sulmues janë arrestuar, ndërsa katër të tjerë janë plagosur.  Një person 59-vjeçar është sulmuar mbrëmjen e së premtes në Basel, në çastin që po përpiqej të fotografonte

Top