Daily Archives: 12. June 2019

Gratë migrante shumë më të zonja se zviceranet

Gratë migrante shumë më të zonja se zviceranet

19:50:49                    2019-06-12     Migrantet në Zvicër kanë studiuar më shpesh, kanë tendencë të punojnë në përqindje më të larta dhe më shpesh në pozita kadrovike, sesa gratë zvicerane. Këtë e dëshmon një studim të ri. Përveç kësaj, sipas studimit, gratë e huaja punojnë shumë më shpesh

Shtetasi i Kosovës po “fluturonte” në autostradën austriake

16:09:21                     2019-06-12   Një shtetas i Kosovës me vendbanim në Linz, si duket ka pasur një rat tepër urgjent në Austrinë e Ulët. Një patrullë policore civile e kishte filluar ndjekjen në mënyrë të fshehtë. Ngjarja kishte ndodhur në pjesën perëndimore të autostradës: Me vendbanim në

Policia gjermane kthen prapa gjashtë shqiptarë, nuk kishin mjaft të holla

15:20:33               2019-06-12     Të martën (më 11 qershor), policia federale gjermane arrestoi gjashtë shtetas shqiptarë në një autobus, në kontrollet kufitare në A8, nën dyshimin për hyrje në tentativë të paautorizuar. Policia federale refuzoi t’i lejonte ata të hynin në Gjermani. Të martën pasdite, policët federalë në Freilassing

Shira të rrëmbyeshëm në Zvicër, shpëtohen dy turistë gjermanë

14:03:37              2019-06-12   Hüscherabach në afërsi të Splügen, shiu e shndërroi në një lum të vrrulshëm: Kjo i preku dy turistë gjermanë që po flinin në një furgon VW. Me pantallona të shkurtër, ata qëndrojnë ulur mbi një gur, duke u kapur për shpëtuesit e tyre. Përreth tyre, uji i

Alket Nrecaj, në vendin e tretë si sportist i vitit në Augsburg

13:13:00                 2019-06-12     Alket Nrecaj është shefi i mbrojtjes dhe kapiteni i të skuadrës së suksesshme të B-juniorëve të BC Aichach. Edhe jashtë fushës, kosovari 17-vjeçar ka disa plane. Kur Alket Nrecaj e merr komandën, shokët e tij e dëgjojnë. Fjala e kapitenit ka peshë tek futbollistët

Top