Daily Archives: 11. June 2019

Aksidenti spektakolar kalon pa pasoja në njerëz

19:23:47                 2019-06-11     Në Ricken SG të Zvicrës, është shkaktuar një aksident spekakolar: Gjatë një manovrimi të paqartë, vozitësi i kamionit të rëndë me vinç e ka humbur kontrollin, duke u përmbysur me të. Mëngjesin e së martës rreth orës 07:40, një motoçiklist 61-vjeçar ka qenë duke

Kjo është njëra ndër kompanitë më shembullore në Zvicër

16:39:08             2019-06-11     Kompanitë dhe organizatat që punojnë për vende pune të shëndetshme, mund të vlerësohen me etiketën “Friendly Work Space”. Njëra nga to është edhe Camion Transport AG. Kompanitë që kanë fituar “Friendly Work Space”, janë të përkushtuara për kushtet e mira dhe të shëndetshme të punës së

Sulmuesi Kemal Ademi falënderon tifozët kuq e zi (VIDEO)

12:11:08               2019-06-11   Sulmuesi shqiptar Kemal Ademi (23 ans), do të largohet nga FC Neuchâtel Xamax. Këtë informatë e ka konfirmuar personalisht lojtari i gjatë 197 cm, në një mesazh lamtumirës në rrjetin Vimeo të menaxherit të tij, “frontgroup.ch”, njofton Shtegu.com. Autori i gjashtë golave në 26 ndeshje, ai

Kërkonte 75 mijë euro për shërbimet, por shqiptari e pëson keq

11:03:40                 2019-06-11   Për shumë vite me radhë, një punëtor shqiptar (49) më kot kishte kërkuar 75,000 euro nga një kompani e madhe austriake, sepse ai kishte ndihmuar si ndërmjetësues dhe përkthyes në biznes në vendin e tij. Për shkak se ai vazhdimisht iu nënshtrua gjykatave civile, shqiptari

Top