Daily Archives: 8. June 2019

Shpresa e futbollit shqiptar, Liridoni kalon te FC Twente

Shpresa e futbollit shqiptar, Liridoni kalon te FC Twente

20:01:44                  2019-06-08   FC Twente është përforcuar me blerjen e mesfushorit shqiptar Lindon Selahi. I lindur në Belgjikë, shqiptari 20-vjeçar vjen nga Standard Liege. Liridoni nënshkroi një kontratë dyvjeçare me një sezon shtesë opsionale me kampionin holandez të divizionit të dytë. Liridoni, shpresa ndërkombëtare shqiptare, po vinte në

Arratisen tre të burgosur nga burgu në aeroportin e Cyrihut

16:22:52                    2019-06-08   Mëngjesin e së shtunës, tre të burgosur ia kanë dalë të arratisen nga burgu i aerportit në Kloten, shkruajnë medit zvvicerane, përcjell Shtegu.com. Të burgosurit e kaluan murin dhe u larguan në drejtim të panjohur. Deri në këto momente, ata ende nuk janë gjetur.

Austriaku i jep leksion të fortë serbit Gjokoviq

16:13:40                2019-06-08   Tenisti austriak, Dominic Thiem i ka dhënë leksion të fortë tenistit serb, Novar Gjokoviq, të cilin e mundi në një ndeshje tejet dramatike që përfundoi me rezultat 3:2 për austriakun. Ndeshja u zhvillua për dy ditë me radhë, pasi ajo ishte ndërprerë më herët për shkak

Gjithnjë e më shumë zviceranë për pushime në vendin e shqiponjave

14:34:10                        2019-06-08   Shqipëria është e njohur në Zvicër jo vetëm për shkak të gjestit të famshëm të shqiponjës dykrenare. Vendi ballkanik është shumë tërheqës për popullin zviceran – si vendpushim me plazhe. Ky trend reflektohet edhe në ofertat e fundit nga kompanitë ajrore dhe

“Chernobyl”, seriali më i mirë i të gjitha kohërave

08/06/2019     Në orën 01:23 më 26 prill të vitit, 1986 reaktori numër katër bërthamor në uzinën e Çernobilit, pranë Pripyat shpërtheu.   Pas kësaj, dy persona vdiqën në shpërthimin e parë me avull, gjersa vdekjet më pas janë shkaktuar nga helmimi me rrezatim, njofton lajmi.net. Në vitin 2005, raporti i përgatitur nga Forumi

Flet inspektori Ilievski: Ministrat më kanë kërkuar ta hesht rastin (VIDEO)

08/06/2019     Pas inspektimit të rregullt në Universitetin e Tetovës është konstatuar parregullsi në avancimin në docent të tre funksionarëve publik të cilët ishin dhe vazhdojnë të jenë në institucione publike. Këtë e thotë për Tv21 inspektori për Arsim të Lartë, Gjorgji Ilievski.  Ai thotë se pas publikimit të rasteve ka kërcënime nga funksionarë.

Top