Daily Archives: 3. June 2019

Vëllezërit shqiptarë do ta kallin atmosferën në lokalin e tyre “Wings” në Gjermani

Vëllezërit shqiptarë do ta kallin atmosferën në lokalin e tyre “Wings” në Gjermani

20:02:03                      2019-06-03     Në Kulmbach të Gjermanisë, sërish ka për të festuar diçka: Aty ku më parë ishte “Ku7”, para dhjetë ditësh është hapur lokali i shqiptarit “Wings”. Arben Alimi më me dëshirë preferon vallëzimin techno. Megjithatë, klubi i tij i ri “Wings” në Kulmbach

Së shpejti në ushtrinë zvicerane do të rekrutohen edhe gratë ?!

17:13:37                 2019-06-03     Një shoqatë nga Zvicra frankofone kërkon rekrutimin edhe për gratë. Vitin e ardhshëm do të nisë një iniciativë popullore përkatëse. A duhet gratë në Zvicër së shpejti t`i bashkohen ushtrisë? Kur është fjala për shoqatën frankofone nga Zvicra “ServiceCitoyen.ch”, shërbimi i detyrueshëm në Zvicër

Gjendet kufoma e Dritonit të zhdukur që nga 17 marsi

15:59:58                 2019-06-03   Një person 40-vjeçar, i zhdukur që nga 17 marsi, javën e fundit është gjetur i vdekur në Komunën Sorens të Zvicrës. Policia zvicerane ka filluar hetimet. Kufoma e të vdekurit është zbuluar të martën e kaluar nga një person i tretë, thotë Policia Kantonale e

Gjahtarët sirianë të dokumenteve

03/06/2019     Koloneli Anwar R. kishte punuar për shërbimet siriane të Inteligjencës deri në ikjen e tij në fund të 2012- s. Iku në Turqi dhe më pas u vendos në Evropë, duke iu bashkuar radhëve të opozitarëve të dalë në ekzil të Sirisë.   Në fund, megjithatë, historia që mori me vete e

Stoltenberg në Shkup: Ju presim me padurim në NATO

03/06/2019     Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka filluar takimet me krerët shtetërorë në kuadër të vizitës së tij dyditore në Maqedoninë e Veriut.   Stoltenberg bashkë me ambasadorët e vendeve anëtare të NATO-s, respektivisht Këshillit Veriatlantik, arritën në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, ku u organizua pritje solemne për

Provokues me flamuj të Rusisë para Kuvendit në kohën e mbërritjes së Stoltenbergut! (FOTO)

03/06/2019     Në kohën kur sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg mbërriti në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, para godinës së këtij institucioni parakalonin vetura me flamuj rus, duke valvitur dhe brohoritur thirrje nacionaliste. Bëhet fjalë edhe për tifozët “Komiti” të klubit të Vardarit. Ky lajm me foto është bërë i ditur nga

Top