Daily Archives: 2. June 2019

Horror ndeshje barazhi në Zvicër, ekipi i Kemal Ademit kualifikohet pas disavantazhit prej 0:4

Horror ndeshje barazhi në Zvicër, ekipi i Kemal Ademit kualifikohet pas disavantazhit prej 0:4

17:56:12                    2019-06-02   Ndeshje si nga filmat horror është zhvilluar në mes të FC Aarau dhe FC Neuchâtel Xamax. Në ndeshjen e parë të barazhit për inkuadrim në ligën më të lartë zvicerane, FC Neuchâtel Xamax si vendas kishte pësuar disfatë me rezultat 0:4 dhe të gjithë

Nuk e mbante mend se si cigaret kishin hyrë në veturën e tij

12:55:14                     2019-06-02   Një ndjekje spektakolare në afërsi të zyrës doganore në Pfunds të Italisë, natën e së martës ka përfunduar me ndalimin një kontrabandisti të njohur kosovaro-zviceran, duke përfshirë edhe 175 kartona të cigareve nga Samnauni. I dyshuari njihet si një shkelës i shpeshtë i

Prokuroria Speciale Publike është duke i analizuar të ashtuquajturat “bomba” nga bisedat telefonike

02/06/2019     Prokuroria Speciale Publike është duke i analizuar të ashtuquajturat “bomba” nga bisedat telefonike, të cilat të martën në mbrëmje u bënë publike në rrjetet sociale, kanë bërë të ditur për Radion Evropa e Lirë nga ky institucion.   Ndërkohë, nga Ministria e Punëve të Brendshme thonë se në koordinim me Prokurorinë, janë

Liverpooli kampion i ri i Evropës (VIDEO)

02/06/2019     Liverpooli është kampion i ri i Evropës! “Redsat” shënuan fitore me rezultat 2:0 ndaj Tottenhamit, në ndeshjen finale të Champions League, e cila u zhvillua në stadiumin “Wanda Metropolitano” në Madrid. Mohamed Salah nga penalltia e Divock Origi janë shënues dhe trimat e fitores, por pa e lënë anash edhe portierin Alisson

Tre familjet nga Maqedonia e Veriut nuk banojnë më në teatrin francez

08:52:14                  2019-06-02     Është një burim lehtësimi për tre familje nga Maqedonia e Veriut. Deri më 26 maj ato kanë pasur afat për t`u larguar nga teatri Tiroir në Laval dhe për të gjetur strehim gjetiu. Tani, puna është kryer, shkruajnë mediat franceze, përcjell Shtegu.com. Gjithashtu ka

Top