Daily Archives: 15. May 2019

A do t`ia kthejë përgjigjen familjes shqiptare, kryetari francez Emmanuel Macron ?!

A do t`ia kthejë përgjigjen familjes shqiptare, kryetari francez Emmanuel Macron ?!

20:01:03                     2019-05-15     Pasi që Gjykata administrative e Besançonit, të premten e kishte hedhur poshtë ankesën e saj, një familje shqiptare që jeton në Lure të Francës, në çdo kohë rrezikohet të kthehet në kufi. Nëna, Mariola Gjiryqi, i bën thirrje presidentit Emmanuel Macron. Në

Mos e humbisni shoun, kulla e Ajfelit feston përvjetorin e saj të 130-të

19:21:29               2019-05-15   Monumenti më i famshëm në Paris, kulla e Ajfelit, të mërkurën do ta festojë përvjetorin e saj të 130-të me një koncert dhe shou ndriçues spektakolar për dymbëdhjetë minuta, që do të përsëritet tre herë në mbrëmje. E gjitha kjo do të transmetohet drejtpërdrejt në internet.

Zhvendoset një kamp refugjatësh me shqiptarë në Francë

18:54:51                    2019-05-15     Një kamp migrantësh nga Europa Lindore, përfshirë këtu edhe Shqipërinë, nga shërbimet e bashkisë është demoluar kësaj të mërkure në mëngjes, në lagjen Cronenbourg në Strasburg. Kampi ishte vendosur nën pemë, para ndalimit të tramvajit në Ducs d`Alsace, që nga mesi i marsit,

Gjobitet pasi disku nuk kishte madhësinë e duhur

16:14:15                    2019-05-15     Nëse vendosni një disk të parkut pak më të vogël mbi pultin e veturës, ju rrezikoni një gjobë në Zvicër. Tani, këshilltari nacional i SVP-së nga Cyrihu, Gregor Rutz dëshiron të thjeshtësojë rregullat e vendosjes së diskut të parkimit, kështu që shoferët në

Lindja e një miqësie të re: Pajtohen Partia SVP dhe kosovarët “që i thernin zviceranët”

11:11:35              2019-05-15     Partia zvicerane SVP, nuk ka reputacion se ka ndonjë marrëdhënie shumë të tensionuar me kosovarët në Zvicër. Pikërisht eksponentët e kësaj partie kanë vendosur me vendosmëri ngritjen e një Oda Tregtare Kosovë-Zvicër. Kësaj të mërkure do të festohet. Formalisht, Oda Tregtare Kosovë-Zvicër ekziston që nga vjeshta

Aksident i tmerrshëm në Shkup, humbin jetën pesë persona

10:02:26              2019-05-15     Pesë persona e kanë humbur jetën në një aksident që ka ndodhur mbrëmë në hyrje të lagjes Draçevë të Shkupit, konfirmuan nga Ministria e Punëve të Brendshme.   Sipas informatave fillestare, deri te aksidenti ka ardhur kur një automobil “Renault 5” është përplasur në një kamion

Top