Daily Archives: 13. May 2019

Çdo i shtati zviceran ka bërë diçka vullnetare për refugjatët

Çdo i shtati zviceran ka bërë diçka vullnetare për refugjatët

22:50:38                   2019-05-13     Dy të tretat e popullsisë zvicerane kanë kontakt sporadik apo të rregullt me ​​refugjatët. Dhe një e katërta e tyre, tashmë kanë bërë diçka vullnetare për këta persona. Katër për qind prej tyre, madje e bëjnë këtë rregullisht, ka dëshmuar Organizata zvicerane Heks

Kompania “KOHA” vjen me një kantier të madh ndërtimi në Gjermani

21:22:41                  2019-05-13     Kantieri i madh Sedelhöfe në zemër të Ulmit në Gjermani, kërkon një bashkëpunim të saktë të punëtorëve në terren, me kolegët e tyre në lartësi, duke përfshirë drejtimin e rrugës. Për t’iu përgjigjur pyetjes më urgjente: Po, edhe operatorët e vinçeve ndonjëherë kanë nevojë.

URGJENTISHT SHITET VETURË NGA ZVICRA

15:09:35                   2019-05-13     BMW 120i, 2007, 228’000 km Çmimi 4’400.– / mund të negocohet Lloji BMW Modeli 120i Kilometra 228’000 km Viti i prodhimit 2007 Manuel Karburanti Benzinë Ngjyra e jashtme E zezë Gjendja E mirë Vendndodhja 1564 Domdidier (FR) Zvicër     Please follow and

Enis Bardhi shënon golin e shpëtimit, komentatori shpërthen në vaj

10:40:33                 2019-05-13   Futbollisti shqiptar nga Maqedonia e Veriut, Enis Bardhi, mbrëmjen e së dielës shënoi golin vendimtar për ekipine Levantes, kundër ekipit të Gironës, në përfundim të ndeshjes. Në këtë mënyrë, ai ia siguroi qëndrimin në Ligën e parë spanjolle ekipit të vet, një javë para se

Pronarja zvicerane e restorantit gjobitet për diskriminim racor

10:11:33                  2019-05-13     Për shkak se ajo nuk donte të shërbente “zezakë”, një pronare zvicerane nga Bazenheid SG diskreditoi restorantin e saj. Në ndërkohë, gruaja është dënuar për diskriminim racor, por nuk dëshiron që detajet e veprimit të saj të publikohen. Në vjeshtën e vitit 2017, një

Top