Daily Archives: 12. May 2019

Kërkesë e çmendur e tifozëve të Grasshoppers-it, i urdhërojnë lojtarët që të zhvishen

Kërkesë e çmendur e tifozëve të Grasshoppers-it, i urdhërojnë lojtarët që të zhvishen

22:22:39                    2019-05-12     Pas ndeshjes Luzern – GC të Superligës zvicerane, e cila është ndërprerë gjatë rezultatit 4: 0, GC zyrtarisht ende nuk ka rënë në një rang më të ulët. Por, tre gjëra të sigurta mund të parashikohen: Forfait, gjobë, rënië nënjë rang më të

Humb jetën një vrapues në Grand Prix të Bernës

19:49:47                 2019-05-12     Në Grand Prix (GP) që është mbajtur në Bernë, një vrapues 41-vjeçar nga Cyrihu ka rënë në tokë të shtunën, pak para vijës së cakut. Edhe pse ai u reanimua menjëherë, pas pak kohe vdes në spital. Shkaku i vdekjes ndoshta mundtë jetë një

Tre persona të plagosur në Belp, dy prej tyre në gjendje të rëndë

12:57:53                  2019-05-12     Të shtunën në mbrëmje, në Belp të Bernës është shkaktuar një zënkë masive me ç`rast janë plagosur tre persona, dy prej të cilëve rëndë. Gjithsej 34 persona janë ndaluar. Hetimet për rrjedhën e ngjarjes janë duke u zhvilluar, në këtë kontekst, policia zvicerane është

Çfarë ka ndodhur: Disa të plagosur në Belp të Bernës

11:34:45           2019-05-12     Në Belp të Bernës, të shtunën në mbrëmje është realizuar një operacion i madh policor. Forcat e policisë kanë rrethuar motelin Belp në rrugën “Steinbachstrasse”. Në orën 18.45 të së shtunës, para motelit Belp në rrugën “Steinbachstrasse 92”, në mes të Belpit dhe Kehrsatz, kanë qëndruar disa

Top