Daily Archives: 10. May 2019

LAJM I HIDHUR: Humb jetën edhe ushtaraku i dytë në Letoni

LAJM I HIDHUR: Humb jetën edhe ushtaraku i dytë në Letoni

22:36:32              2019-05-10     Sapo është bërë publik një lajm i hidhur. Në të vërtetë, ushtaraku shqiptar i plagosur paraditen e 6 majit në Letoni, major Kolodian Tanushi, nuk iu ka përballuar plagëve të marra dhe ka ndërruar jetë, pavarësisht kujdesit intensiv të ekipit mjekësor në një spital letonez, informon

Mohimi i statusit të refugjatëve për kosovarët në Zvicër është i ligjshëm

17:24:12                2019-05-10     Gjykata federale administrative zvicerane e ka hedhur poshtë ankesën e një shtetasi kosovar që kishte luftuar kundër tërheqjes së statusit të refugjatit dhe anulimin e azilit. QAktualisht, situata në Kosovë është mjaftueshëm stabile, saqë kosovari nuk ka më nevojë për mbrojtje ndërkombëtare, shkruajnë mediat zvicerane,

Banorët austriakë bllokojnë ndërtimin e qendrës së shoqatës kulturore islamike shqiptare

15:40:29                 2019-05-10       Në Ternitz të Austrisë, shoqata shqiptaro-islamike dëshiron të ndërtojë një qendër sportive dhe kulturore, por pas një proteste nga fqinjët, projekti është bllokuar. Për vite të tëra, një klub i ri është planifikuar në Ternitz (rrethi Neunkirchen), për shoqatën kulturore shqiptaro-islamike. Por projekti

I jepet lamtumira e fundit bashkatdhetarit që humbi jetën në Migros

13:21:17                2019-05-10     Në fund të muajit prill, kryefamiljari Ardian Z. (38) nga Rümlang ZH, vdiq në një aksident në qendrën e shpërndarjes të Migros-it. Pikëllimi i familjes, kolegëve të punës dhe fqinjëve për “heroin e punës” është i madh. Montuesi Ardian Z. (38) po punonte të shtunën,

Top