Daily Archives: 9. May 2019

Avokati i njohur zviceran: Loredana e ka keqpërdorur mbiemrin tim

Avokati i njohur zviceran: Loredana e ka keqpërdorur mbiemrin tim

19:50:42                    2019-05-09     Reperja shqiptare nga Lucerni, Loredana (23) paraqitej si “Avokatja Landmann, duke e mashtruar çiftin zviceran nga Valisi për 700.000 franga. Avokati i njohur zviceran Valentin Landmann, si vajza e të cilit ajo paraqitej, nuk është i lumtur, por heq dorë nga veprimi ligjor.

LAJMI FUNDIT: Vdes shqiptari i plagosur 36-vjeçar në Gjermani

14:57:40                2019-05-09     Në Wuppertal Gathe në Gjermani, kohë më parë kishte ndodhur një sulm me armë zjarri, me ç`rast ishte plagosur rëndë një person. Dyshohet se sulmuesit kanë hapur zjarr nga një veturë dhe ata janë ende në arrati. Siç kishte deklaruar zëdhënësja e policisë, Simone Mellin,

Zvicra dëshiron të ketë gjithnjë e më shumë influencë femërore

12:40:00                 2019-05-09   Komiteti i grevës së grave i Kantonit Schwyz, i ka bërë thirrje popullatës që emrat e rrugëve që kanë të bëjnë me meshkuj, t`i zëvendësojë me emra që kanë të bëjnë me femra. Në Kantonin Schwyz, “Herrengasse (Rrugica e burrave)” do të shndërrohet në “Frauengasse

Top