Daily Archives: 8. May 2019

Radio France Internationale: Nënë Tereza më tepër llogarittet si heroinë kombëtare, se sa figurë fetare

Radio France Internationale: Nënë Tereza më tepër llogarittet si heroinë kombëtare, se sa figurë fetare

17:22:03                 2019-05-08   Të martën më 7 maj, Papa Françesku e ka vizituar Maqedoninë e Veriut, një vend ku komuniteti katolik është jashtëzakonisht i vogël. Shumica e besimtarëve që kanë ardhur në Meshën Papnore kishin ardhur nga Shqipëria fqinje dhe Kosova. Nënë Tereza, shenjtërorja e ardhshme e Kalkutës,

Pesëmbëdhjetëvjeçarët shqiptarë gjurmëve të Shaqirit me shokë në reprezentacionin e Zvicrës

12:57:33                 2019-05-08       Në Tubize të Belgjikës është zhvilluar ndeshja e reprezentacioneve të Zvicrës dhe asaj të Belgjikës, të grupmoshës pesëmbëdhjetëvjeçare. Ndeshja u zhvillua në kuadër të turneut “Future des 3 Nations”, informon Shtegu.com. Përfaqësuesja zvicerane e ka fituar lojën me rezultat 1:2, ndërsa në përbërjen

Në Zvicër arrestohet reperja shqiptare Loredana Zefi

12:03:05                  2019-05-08     Policia kantonale e Lucernit, të martën në mbrëmje ka arrestuar yllin shqiptar në Instagram, Loredana Zefi, në një apartament në qytetin e Lucernit dhe bëri bastisje në shtëpi, raporton “20 Minuten”. Simon Kopp, zëdhënës i prokurorisë, ngjarjen e ka konfirmuar: “Zyra e prokurorit publik

Top