Daily Archives: 5. May 2019

Autostoperi udhëtoi 14 vite nëpër botë: Ja përse Shqipëria është e përsosur !!!

Autostoperi udhëtoi 14 vite nëpër botë: Ja përse Shqipëria është e përsosur !!!

21:56:34                   2019-05-05     Që nga viti 2005, Juan Villarino e udhëtuar botën me autostop. Që nga ajo kohë, 2350 vetura e kanë marrë me vete. Në këtë shkrim ai tregon se si e ka kaluar ditën me pesë dollarë dhe përse Shqipëria është e përsosur. Juan

Vritet me thikë një person në Zvicër

16:50:14                 2019-05-05   Në Killwangen të Zvicrës ka ndodhur një vrasje e rëndë, me ç`rast jetën e ka humbur banori 57-vjeçar Sadik R.. Ngjarja tragjike ka ndodhur natën e së dielës, rreth orës 03.00 të mëngjesit, kur viktima është therë me thikë para banesës së tij. Sipas mediave

Britanikja “Express”: Në rast të Luftës së Tretë Botërore, Shqipëria është vendi i tretë më i sigurt në botë

05/05/2019     Lufta e Tretë Botërore është bërë një shqetësim për shumë njerëz ndërkohë që tensionet mes fuqive të mëdha globale, përshkallëzohen.   Marrëdhënia mes SHBA-së dhe Kinës është veçanërisht e acaruar tani, dhe e përditshmja britanike, “Express”, i ka dedikuar një vëmendje të posaçme, vendeve më të sigurta të botës, me më shumë

Top