Daily Archives: 4. May 2019

Rikthehet dimri në Zvicër, borë e madhe nëpër disa lokacione

Rikthehet dimri në Zvicër, borë e madhe nëpër disa lokacione

19:14:33                2019-05-04     Dimri është rikthyer sërish në Zvicër gjatë fundjavës. Përveç temperaturave të ulëta, në në disa lokacione bora e ka zbardhur tokën. Në Zvicër ende është herët që rrobet e dimrit të vendosen në dollap. Të shtunën, dimri është rikthyer sërish dhe ka pasur rreshje të

Haradinaj: E ndala ndarjen e Kosovës, nuk e kisha lehtë

04/05/2019   Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se dialogu në Bruksel e cenojë dukshëm sovranitetin e Kosovës, ndërsa tanimë ia kanë arritur që të ndalojnë ndarjen e vendit, shkruan Klan Kosova, transmeton gazeta Koha.   Ai para qindra anëtarëve të rinj që aderuan në degën e kësaj partie në Prishtinë ka folur edhe për dialogun

Grushta mes mjekëve në Klinikën e Shkupit

04/05/2019     Një rrahje fizike ka ndodhur mes dy mjekëve dje në Klinikat e Shkupit. Sipas njoftimit të SPB Shkup,  mjeku me inicialet V.L. 30 vjeç nga Manastiri ka denoncuar se po të njejtën ditë rreth orës 10.50 minuta në Kompleksin e klinikave “Nënë Tereza” ka qenë i sulmuar fizikisht nga kolegu i tij

Top