Daily Archives: 3. May 2019

Irani dhe Arabia Saudite ekzekutojnë edhe adoleshentë

Irani dhe Arabia Saudite ekzekutojnë edhe adoleshentë

23:33:24              2019-05-03   Sipas zyrës së OKB-së për të drejtat e njeriut, në Iran janë ekzekutuar dy 17-vjeçarë, pa një proces të rregullt gjyqësor. Djelmoshat ishin akuzuar për grabitje dhe përdhunim. Njëri prej tyre vijonte një shkollë speciale, ndërsa gjykata nuk e ka marr parasysh gjendjen e tij psikike dhe

Kroatja i ndihmon zviceranes, por ndodh e papritura

22:04:37              2019-05-03     Vendi i ngjarjes: Midis shitoreve Migros dhe Coop në Nussbaumen të Zvicrës. Një gruas së moshuar i griset valixhja nga letra dhe një grua e re i ndihmon t`i grumbullojë gjësendet e shkapërderdhura. Se çfarë ndodhi më pas, asnjëra nga to nuk e kishte paramenduar Vendi

Tragjedi e rëndë trondit Gjenevën, gjenden të vdekur nënë e bir

18:23:40              2019-05-03     Një dramë e rëndë ka ndodhur në një lagje të qytetit të Gjenevës në Zvicër: Policia ka gjetur dy trupa të pajetë në një banesë. Sipas hetimeve fillestare, bëhet fjalë për një nënë dhe të birin e saj, shkruan “Tribune de Genève”. Në rrugën “Micheli-du-Crest” të

Migros-i dhe COOP-i përplot me të holla nga influencuesit zviceranë ?!

15:13:58                  2019-05-03   Influencuesit zviceranë të rrjeteve sociale i fshehin paratë në Coop ose Migros. Ende nuk dihet nëse ndokush i ka gjetur ato. Ata i vendosin 20 franga midis akulloreve të Mövenpick-ut apo nën ombrella, një bankënotë prej 100 frangash nën domate apo në mes të çokollatave:

Policia gjermane ndalon vozitësin verimaqedonas me kamion 40 tonelatash

12:09:42                2019-05-03     Të martën, policia gjermane ka kontrolluar një kamion 40 tonësh me autotarga bullgare në Bierbaum. Vozitësi nga Maqedonia e Veriut, ka qenë duke shkuar drejt qendrës së qytetit për të shkarkuar 26 tonelata dërrasa. Ai i ra në sy policisë, sepse tubi i shkarkimit ishte

Top