Daily Archives: 14. April 2019

Diaspora nuk kuptohet nga enklava e Prishtinës

20:08:52               2019-04-14     Nezir Kraki   Realitetet e diaspores shqiptare, e sidomos asaj të Kosovës, janë shumë SHUMË më komplekse se diskutimet e cekëta të një kaste te frustruar që 365 ditët e një viti i kalon në 2km katror, nën ajrin e ndotur të Prishtinës, në pritje

Thaçi ironizon me mbiemrin Reka: Kriva Reka, Crna Reka

11:32:16                   2019-04-14   Në tubimin madhështor të PDSH-së në sheshin Skenderbeu në Shkup, në fjalimin e Menduh Thaçit, ka pasur edhe disa fjalë për kandidatin Blerim Reka, për të cilin me ironi tha: Me e pas mbiemrin Reka (Blerim) nuk paraqet ndonjë vlerë kombëtare, se Reka është lum:

“Artizanatet dhe gruaja” hap edicionin e tretë

14.04.2019 Shoqata për promovimin dhe zhvillimin e kulturës “Porta Skupi”, sot në mjediset e Suli- Anit hapi edicionin e tretë të manifestimit kulturor “Artizanatet dhe gruaja”. Në këtë panair prezantohen vlerat dhe artizanatet e grave, filirgran, dantela dhe punim të tjera, si dhe ushqime tradicionale të gatuara nga vet gratë e pranishme, informon gazeta Koha.

Nëse duan maqedonasit Republikë Europiane, le ta votojnë Rekën

14.04.2019 Gostivar, 13 prill – Sonte tubimi i radhës i partive opozitare BESA dhe ASH në përkrahje të kandidaturës të pavarur të profesor Blerim Rekës, është mbajtur në qytetin e Gostivarit. Krerët e dy partive opozitare përcjellën mesazhin se duhet përkrahur kandidatura e Blerim Rekës sepse është më e duhura dhe model që iu duhet

Ushtria e Sudanit fillon bisedimet me protestuesit pas grushtshtetit

14.04.2019 Këshilli ushtarak i Sudanit në pushtet ka filluar bisedimet me organizatorët e protestave masive që kërkojnë një tranzicion pas përmbysjes së sundimtarit të vjetër Omar al-Bashir. Takimi i së shtunës në kryeqytetin Khartoum erdhi pasi kreu i ri i këshillit, Gjeneral Lejtnant Abdel Fattah al-Burhan, premtoi të dorëzojë pushtetin në një qeveri civile brenda

Top