Daily Archives: 13. April 2019

Bastisje të mëdha në Shoqatën humanitare “Ansaar International”, dyshohet se financuan Hamasin

Bastisje të mëdha në Shoqatën humanitare “Ansaar International”, dyshohet se financuan Hamasin

22:16:21                    2019-04-13     Shoqata humanitare “Ansaar International” dyshohet se ka financuar grupe terroriste, siç është Hamasi. Mëngjesin e së mërkurës, është realizuar një bastisje mbarëkombëtare. Zyrtarisht, Shoqata Ansaar International mbledh donacione për njerëz të uritur në Jemen apo Somali, duke mbështetur grupin etnik mysliman të ujgurëve

Valton Halimi zgjedhet kryetar i këshillit koordinues shqiptar në Austri

19:52:14                2019-04-13     Shqiptari nga Gleisdorfi i Austrisë, Valton Halimi, kohëve të fundit është zgjedhur kryetar i këshillit koordinues të klubeve shqiptare në Steiermark. Kohët e fundit, konsulli i Republikës së Kosovës, Isa Kosumi, është mirëpritur në Gleisdorf. Vendimtare për këtë vizitë ishte zgjedhja e Valton Halimit si

Sikur në përralla: Ky është fshati më i bukur në Zvicër !

15:47:01                  2019-04-13     Në Zvicër ka rreth 2 250 bashki politike. Por, kësaj radhe fokusi do të jetë në fshatrat e vegjël. Sepse ata kanë një bukuri të veçantë. “Blick” ka prezantuar shtatë më të bukurit. Corippo, Tiçino është shumë i vogël: Fshati Corippo në Verzascatal të

Kush ishte Alajdin Demiri, një veprimtar aktiv për çështjen shqiptare

13/04/2019     Pas një sëmundje sot në moshën 65 vjeçare ka ndërruar jetë Ajadin Demiri, diplomat, analist politik dhe profesor universitar.   Por kush ishte Alajdin Demiri Kush ishte Alajdin Demiri? Alajdin Demiri ishte i lindur më 19 dhjetor 1954 në Tetovë. Si profesor në Gjimnazin e Tetovës u largua nga puna nga regjimi

Arrestohet në Suedi i shumëkërkuari për ngjarjet e 27 prillit

13/04/2019     Policia e Suedisë e ka arrestuar të dyshuarin për terrorizëm në ngjarjet e 27 prillit Dejan Davidovski. Rasti është konfirmuar nga Prokuroria për mediat në gjuhën maqedonase, dhe kanë shtuar se Maqedonia e Veriut ka kërkuar ekstradimin e Davidovskit.   Gazetar suedeze “SVT Niheter” e ka publikuar lajmin se 39 vjeçari Dejan

“Dyfytyrësh, arrogantë e të korruptuar! Njihni ndonjë që nuk është i pasur?”, Marin Mema për politikanët shqiptarë

  13/04/2019   Nga Marin MEMA   Sa herë 28 nëntori është në prag të portës, politika shqiptare vrapon të tregojë patriotizmin e saj, të organizojë pritje, përurime, aktivitete të mbushura me ngjyra e fjalime tërë pasion e dashuri kombëtare. Nëse dikush nuk do t’i njihte do të mendonte se Shqipëria ka fat qe drejtohet

Gjermania kushtëzon negociatat për Shqipërinë

13.04.2019 Pak koha nga marrja e vendimit për hapjen e negociatave të anëtarësimit për Shqipërinë, Gjermania thotë se procesi varet nga “funksionimi i institucioneve demokratike dhe i punës parlamentare.” Zëdhënësi i qeverisë gjermane Steffen Seibert, shtoi se vendimi për hapjen e negociatave do të merret pasi publikimit të raport progresit të Komisionit Europian, shkruan OraNews,

Top