Daily Archives: 8. April 2019

Franca po dëbon dy kampionë juniorë shqiptarë të xhudos (VIDEO)

Franca po dëbon dy kampionë juniorë shqiptarë të xhudos (VIDEO)

22:52:38                 2019-04-08     Shkolla franceze sportive e xhudos ESSM në Saint-Martin-d’Hères e ka marr përsipër të mbrojë dy shqiptarë të rinj të kërcënuar me dëbim. Dy kampionë të ardhshëm. Por prindërit e të cilëve, refugjatë në Francë për 3 vite, janë të detyruar të largohen nga territori

Policia e Bernës konfiskon heroinë në vlerë prej një milion frangash

21:25:48                2019-04-08     Policia Kantonale e Bernës në Zvicër, si duket i ka rënë në gjurmë një rrjeti të gjerë trafikantësh të lëndëve narkotike. Siç shkruan “20 Minuten”, me këtë rast janë arrestuar dy persona.   Hetuesit kanë zbuluar një shtrrje të gjerë të trafikimit të heroinës: Për

Sadiku me Porsche i tmerron protestuesit zviceranë në Cyrih

17:38:47                 2019-04-08   Sekonda tmerri të shtunën në Cyrih: Një Porsche i zi Panamera qarkullon në drejtim të marshimit protestues për demo klimën. Për pak sa nuk shkaktohet një përplasje fatale me demonstruesit. Gazeta “Blick” është konfrontuar me pronarin e kësaj veture luksoze. Demonstruesit u desh të hidhen

ALARMANTE: Doganierët zviceranë gjejnë një pushkë automatike tek një shtetas 66-vjeçar verimaqedonas

16:39:37                2019-04-08     Tek një shtetas 66-vjeçar verimaqedomas, të premten, më 5 prill në Dittingen BL, administrata federale e doganave zvicerane, në veturën e tij ka gjetur një pushkë automatike. Gjatë një kontrolli të premten, më 5 prill, nëpunësit drejtorisë federale doganore të Zvicrës (FCA), në veturën e

Austriakët ndihmojnë Shqipërinë në njësitë zjarrfikëse

11:26:53                2019-04-08   Ish anëtari i parlamentit austriak dhe ish kryetari i bashkisë në Grieskirchen, Wolfgang Grossruck, ka mbajtur kontakte të mira me Shqipërinë për shumë vite. Kohëve të fundit, një delegacion nga rrethina Grieskirchen, filloi përsëri t`i intensifikojë kontaktet në Shqipëri dhe të arrit marrëveshje për bashkëpunim. Ndër

Tërhiqen emigrantët nga kampet në Greqinë Veriore

  08.04.2019 Athinë, 8 prill – Gjashtëdhjetë emigrantët e fundit, që kanë mbetur në kamp në Greqinë veriore, pas përleshjeve treditore me policinë, në të cilat janë përfshirë më shumë se 1.000 emigrantë, i kanë braktisur pozicionet e tyre. Deri te përleshjet me policinë ka ardhur për shkak se  emigrantët i kanë verifikuar lajmet e rreme në

Jemen, të paktën shtatë fëmijë e kanë humbur jetën në një shpërthim

  08.04.2019 Sanë, 8 prill – Të paktën 13 persona, mes të cilëve shtatë fëmijë, e kanë humbur jetën në shpërthimin e fuqishëm që ndodhi në një depo në kryeqytetin jemenas Sana, kumtuan autoritetet lokale. Në shpërthimin janë lënduar më shumë se 100 persona. Agjencia shtetërore në Aden, e cila e përkrah Qeverinë ndërkombëtarisht të njohur, njofton

Natën tradhtar, ditën patriot!

08/04/2019     Nga Gani Dili/   O Zot… Ç’janë këto fjalë kundër njëri-tjetrit, shqiptari kundër shqiptarit, individi kundër individit, njëra parti kundër tjetrës, spiuni – bashkëpunëtori i UDB-ës, kundër disidentit politik, tradhtari kundër patriotit, lajkatari kundër luftëtarit të lirisë, i pafeu kundër besimtarit, i padituri kundër të dijshmit, tallaveja kundër traditës, i pavleri kundër

Deputeti kroat: Do ta bllokojmë Serbinë në BE derisa të kompensojë dëmet

08/04/2019   Platforma politike e sovranëve kroatë paraqiti sot listën për zgjedhjet e Parlamentit Evropian, kryesuar nga Ruza Tomashiq, deputeti aktual evropian, i cili është i bindur se do të fitojë dy mandate në votim në fund të majit.   Agjencia kroate e lajmeve Hina raporton se Tomashiq theksoi se themelet e sovranitetit kroat janë

Top