Daily Archives: 7. April 2019

Klasa nga një shkollë e Kosovës viziton Milot Rashicën në Bremen

Klasa nga një shkollë e Kosovës viziton Milot Rashicën në Bremen

13:57:52                   2019-04-07       Me golin nga distanca për avatazhin 1: 0, Milot Rashica u paraqit në një stil grandioz në ndeshjen e çerekfinales së kupës gjermane. Vështirë se do të kishte ndonjë mënyrë më të mirë për sulmuesin e Werderit nga Kosova. Dhe një ditë

Gruevski me cilët para po jeton në Budapest, Specialja po heton

07/04/2019   Prokuroria Speciale po heton se me cilët para po jeton në Budapest, ish-kryeministri i arratisur Nikolla Gruevski. Kjo është theksuar nga prokurorja speciale, Katica Janeva në intervistën për gazetën “Nezavisen”.   “Specialja po kryen hetime lidhur pasurinë e tij personale. Sic e dini, ai ka tërhequr nga llogaritë e tij rreth 120 mijë

Libri “Lufta e Trojës, luftë Pellazgo-Ilire” i autores prof.dr. Elena Kocaqi u promovua në Arizona

07/04/2019   Në organizim të Shoqatës së Grave Shqiptaro-Amerikane në Arizona të SHBA-ve u promovua libri “Lufta e Trojës, luftë pellazgo – ilire” i historianes së njohur prof.dr. Elena Kocaqi. Promovimi u organizua në Qendrën Kulturore shqiptaro-amerikane “ Shqipet e Arizones” dhe shkollës shqipe në Aviano Center në qytetin e Phoenixit, ku ishin të pranishëm

“S’kemi bukë të hamë, doja të vd isja”, rrëfimi i dhimbshëm i burrit që i vuri flakën vetes (VIDEO)

07.04.2019 Një 63-vjeçar nga lagjja “Çelepias” në qytetin e Beratit, ka tentuar t’i japë fund jetës duke i vënë flakën vetes pasi është lyer me be.nzinë. Ngjarja ka ndodhur në lulishten e lagjes ku ai banonte dhe kanë qenë kalimtarët që kanë njoftuar patrullën më të afërt të policisë që e kanë transportuar me urgjencë

Top