Daily Archives: 4. April 2019

Thaçi apelon nga Studeniçani që të votohet Pendarovski, ironizon me kandidaturën e Rekës

Thaçi apelon nga Studeniçani që të votohet Pendarovski, ironizon me kandidaturën e Rekës

23:36:34                 2019-04-04     Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi në tubimin në Studeniçan ka bërë thirrje që të votohet kandidati i koalicionit Stevo Pendarovski, ndërsa ai ironizoi me kandidaturën e prof.dr. Blerim Reka. “Mos të nxeheni me miq, baskëpunëtorë dhe familjet tona. Nuk është momenti i garës politike.

Protesta para EVN-së në Butel, thyhen xhamat e objektit

16:13:45                  2019-04-04     Rreth 50 banorë të fshatit Luboten të Shkupit, kanë protestuar të enjtën para objektit të kompanisë EVN-së në lagjen Butel, raporton Lajm. Ata prej disa ditësh kanë probleme me mungesën e rrymës elektrike. Thonë se ndërprerja e energjisë ju shkakton shumë dëme dhe probleme

E vrau me plumb në kokë për 30 mijë franga borxh, dënim i përjetshëm

15:01:13            2019-04-04     Gjykata federale ka vërtetuar dënimin e një shqiptari 43-vjeçar për burgim të përjetshëm, i cili, në vitin 2009, në Bonstetten ZH, kishte vrarë një person duke e qëlluar me plumb në kokë. Arsyeja e këtij krimi ka qenë borxhi i viktimës në një vlerë prej 30’000 eurosh.

Gjermanët tallen me linjën ajrore shqiptare Albawings

11:39:44                  2019-04-04     Perëndimi i diellit shkëlqen mbi qytetin e vjetër dhe brigjet e Ronës me një dritë të mrekulueshme, ndërsa është shkruar në gjuhën shqipe: Ju do të dashuroheni në Düsseldorfin. Është një fotografi grandioze. Fotoja dyfaqëshe panoramike në revistën ajrore të kompanisë shqiptare “Albawings” do

Dimitrov – Riker në Uashington: Ju presim në NATO, reformat janë imperativ

04/04/2019   Shefi i diploamcisë, Nikolla Dimitrov, në ditën e parë të vizitës në Uashington, realizoi takime me ndihmës-sekretarin amerikan të Shtetit, Filip Riekr, si dhe me kongresistin Brendan Bojl, me ç’rast u shpreh kënaqësia për bashkangjitjen e Maqedonisë së Veriut në Aleancë.   Siç kumtoi MPJ, bashkëfolësit e Dimitrovit treguan interes të posaçëm për

Sinani: Imer Selmani është filomaqedon

04/04/2019     Pjesëmarja e Imer Selmanit në tubimin e Stevo Pendarovksit dhe kërkimi i tij nga shqiptarët votë për të, për Arsim Sinanin është e turpshme pasi Imer Selami është një filomaqedon i dëshmuar që shet lëkurën e shqiptarit për dy grosh, përcjell TS.   “Imer Selmani e paska mbështet publikisht Stevo Pendarovskin, për

Palmer: Është koha për marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë

04.04.2019 Zëvendësndihmësi i sekretarit amerikan të Shtetit, Matthew Palmer theksoi se është koha për të arritur marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë. Ai ka kujtuar mesazhin e presidentit Donald Trump se negociatorët duhet të përdorin “shansin historik” për ta arritur atë, shkruan gazeta KOHA. Në një intervistë për revistën CorD e cila publikohet në Beograd, Palmer

Top