Daily Archives: 3. April 2019

Aksident i rëndë në Zvicër, vdes një shtetas 24-vjeçar nga Maqedonia e Veriut

Aksident i rëndë në Zvicër, vdes një shtetas 24-vjeçar nga Maqedonia e Veriut

21:36:42               2019-04-03     Aksidenti në autostradën zvicerane A1 në Oberbüren SG, ka shkaktuar një viktimë. Një veturë ka goditur dy persona në korsinë e emergjencës. Mbrëmjen e së mërkurës, policia nga St. Gallen nga informuar se njëri nga dy të aksidentuarit ka ndërruar jetë, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell

LAJMI FUNDIT: Gjenden dy persona të vdekur në Zvicër

17:54:01              2019-04-03     Pasditen e së martës, më 2 prill 2019, nënjë shtëpi në Binningen të Bazelit janë gjetur dy persona të vdekur, njofton policia zvicerane, përcjell Shtegu.com. Policia e Bazelit dhe Prokuroria në Basel-Landschaft janë duke i sqaruar rrethanat që kanë çuar në vdekjen e dy personave. Sipas

Dënim i përjetshëm për një shqiptar në Gjermani, hetoi edhe FBI

13:10:04                  2019-04-03     Rreth dy vjet pas vrasjes së një të riu shqiptar në Gjermani, njërin nga të dyshuarit kryesor, Gjykata rajuonale në Ulm e dënoi me burgim të përjetshëm. “Prova e përpiktë” nga hetuesit e kanë demonstruar bindshëm përfshirjen kyçe të të pandehurit 47-vjeçar nga Göppingeni,

Serbia dërgon Kosovën në Strasburg

03.04.2019 Serbia po përpiqet të marrë iniciativën dhe problemin me taksën ndaj mallrave serbe ta zhvendosë nga sfera e politikës dhe diplomacisë në fushën e të drejtës ndërkombëtare, vlerësojnë analistët serbë, njofton KOHA. Sipas tyre, Qeveria serbe është duke biseduar me zyrën e avokatisë në Nju Jork rreth përfaqësimit të mundshëm të Serbisë në Gjykatën

Ambasada britanike demanton mediat e Vucicit: Mos bëni propagandë, situata në Kosovë është e qetë

03.04.2019 Mediat serbe kanë raportuar se Britania e Madhe ka paralajmëruar qytetarët e saj të mos udhëtojnë në Veri të Kosovës, kurse presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic deklaroi se nuk ka frikë nga paralajmërimi i Londrës. Ndërsa, ambasada britanike ka demantuar lajmin duke thënë se kjo nuk është e vërtetë. Ambasada Britanike në Kosovë ka

Top